امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/05/15 - 23:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تجلیل از حرکت خودجوش بانوان بابلی

به گزارش بابل نومه از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بابل در جمع نمازگزاران این شهرستان با تبریک حلول ماه شعبان و لزوم بهره‌گیری از فیوضات این ماه مبارک، اظهار کرد: ماه شعبان فرصت آماده شدن برای استقبال از ماه بزرگ رمضان است.

وی با تجلیل از حرکت خودجوش بانوان بابلی در فرمانداری این شهر در حمایت از مسئله عفاف و حجاب، افزود: خواهران از روی دلسوزی تجمع باشکوهی در مقابل فرمانداری در دفاع از عفاف و حجاب داشتند که جای تقدیر دارد، در این تجمع ارزشمند بر لزوم تبیین و گسترش مسئله عفاف و حجاب و مقابله با بی‎حجابی‌های گسترده‌ای که در جامعه انجام می‌شود، تاکید شده است.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه تجمع‌کنندگان وابسته به هیچ گروه و حزب خاصی نبودند و از روی دل‌نگرانی و فراموشی مسئولان به این تجمع دست زدند، تصریح کرد: برخی مسئولان نه‌تنها برای مسئله حجاب کاری نمی‌کنند بلکه شاهد برخی سنگ‌اندازی‌ها در امر حجاب و کمک به گسترش آن هستیم.

روحانی با محکوم کردن حکم اعدام شیخ‌النمر، بیان کرد: اعدام شیخ‌النمر نابودی رژیم سعودی را رقم می‌زند.

خطیب جمعه با بیان اینکه در دولت پادشاه گذشته سعودی، حکم اعدام شخصیت برجسته شیخ‌النمر صادر شد، گفت: آیت‌الله شیخ‌النمر نماد مقاومت در جزیرهالعرب و شخصیت برجسته‎ای است که فریاد خود را شجاعانه سر می‌داد تا ندای مظلومیت شیعه را فریاد کند.

روحانی یادآور شد: پادشاه جدید سعودی که ظاهرا مصمم برای شهادت این شخصیت بزرگوار شده است بداند این آخرین مسلمان در راه مقاومت نیست، مبادا حاکمیت سعودی چنین تصور کند که شهادت شیخ‌‌ نمر پایان راه مقاومت است بلکه مطمئن باشند خون شیخ‌‌ نمر در خون مردمان عربستان خواهد جوشید و نابودی رژیم سعودی را رقم می‌زند.

این مسئول با انتقاد از سکوت سازمان‌های حقوق بشری در مسئله اعدام شیخ‌ نمر، خاطرنشان کرد: جالب است دو عنصر سران فتنه در کشور ما که به دلیل جرم‌هایی که علیه کشور مرتکب شدند و در حبس به سر می‌برند اگر سرفه‌ای کنند مدعیان حقوق بشر فریادشان را بالا می‌برند اما چرا برای جلوگیری از این حکم صدایی برخواسته نشده است.

روحانی با اشاره به نشست کمپ دیوید، افزود: شیوخ عرب خلیج فارس برای امنیت خود نامه‌هایی مکتوب کردند و اوباما را مصمم می‌کنند نگرانی‌ها را برطرف کند، جالب است این شیوخ بدبخت خلیج فارس، اقتدار ایران را مایه نگرانی خود می‌دانند و دائما سعی می‌کنند با خرید انواع سلاح خود را قدرتمند کنند، اما بدانند تاریخ منطقه در سه دهه گذشته نشان داد پول و سلاح غرب قدرت‌آفرین نیست که اگر بود سرنوشت محمدرضا پهلوی و صدام که نوکر تمام عیار آمریکا بودند و ثروت‌های کشور را صرف خرید سلاح می‌کردند این نبود، آنها نه تنها مقتدر نشدند بلکه با قیام مردم ذلت‌نشین شدند.

امام جمعه بابل به حوادث یمن و مقاومت مردم این کشور اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۵۰ روز است که رژیم سعودی بر سر مردم یمن آتش می‌ریزد اما مردم مقاومت می‌کنند، ایستاده‌اند و کشته می‌شوند اما ذلت را نمی‌پذیرند، رژیم سعودی بداند به‌زودی زمینه نابودی آنها فراهم می‌شود.

این مسئول در پایان از ابتکار جدید جبهه فرهنگی فاطمیون ستاد نماز جمعه بابل در برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تقدیر کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه براساس منویات مقام معظم رهبری برای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين