امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/12 - 11:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگهداری پول نفت ایران در هند از مالیات معاف شد

به گزارش بابل نوین،  دولت هند، در اقدامی به منظور تقویت مبادلات تجاری با ایران، معافیت مالیاتی برای پرداخت پول نفت ایران به روپیه را در نظر گرفته است.
دولت هند، در اقدامی به منظور تقویت مبادلات تجاری با ایران، معافیت مالیاتی برای پرداخت پول نفت به ایران در نظر گرفته است.

این تصمیم بیش از یک سال پس از لغو تحریم های غرب علیه ایران صورت می گیرد. بدین منظور قرار است بانک خصوصی ایندوسلند مستقر در بمبئی، همه تراکنش های مرتبط با ایران را تسهیل نماید.

در ۲۳ فوریه، دفتر مرکزی مالیات های مستقیم دولت هند در بخشنامه ای اعلام کرد، درامدهای کسب شده توسط شرکت ملی نفت ایران در هند به روپیه بابت فروش نفت به یک شرکت هندی، از تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۶ به بعد معاف از مالیات خواهد بود.

آجای ساهای، مدیر کل و مدیر ارشد فدراسیون سازمان های صادراتی هند در این باره گفت: «با توجه به اینکه دارایی های ایران به روپیه در هند در حال اتمام است، معافیت از مالیات، شرکت ملی نفت ایران را تشویق خواهد کرد تا بخشی از پول حاصل از صادرات نفت خود را در قالب مکانیزم پرداخت روپیه در هند نگه دارد.»

وی افزود: «این اقدام به سود صادر کنندگان هندی خواهد بود، زیرا پرداخت کالاهای هندی صادراتی به ایران به ارز آزاد توسط ایران هنوز تثبیت نشده است.»

ساهای گفت: «ادامه مکانیزم ارز آزاد خارجی و مکانیزم پرداخت به روپیه به ویژه هنگامی که ارز ایران با نوسانات شدید مواجه می شود، به صادر کنندگان هندی و وارد کنندگان ایرانی حق انتخاب بیشتری خواهد داد.»

قبلا به دلیل تحریم ها و عدم امکان پرداخت پول نفت ایران به دلار و یورو، ایران و هند توافق کرده بودند که ۴۵ درصد از پول نفت ایران به روپیه در حسابی نزد بانک یو سی او سپرده گذاری شود. ایران از این پول بابت واردات کالا از هند استفاده می کرد. اما با لغو تحریم ها و بلااستفاده شدن این مکانیزم، اکنون موجودی این حساب رو به کاهش گذاشته و گفته می شود موجودی آن برای پرداخت پول ۳ ماه صادرات محصولات هند به ایران کافی نیست.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين