امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/12 - 20:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اردوغان غربی‌ها را سگ خطاب کرد

به گزارش بابل نوین، رجب طیب اردوغان در همایش سازمان دیانت ترکیه تحت عنوان «جوایز بین المللی خوبی» با اشاره به جلوگیری دولت های اروپایی از سخنرانی های تبلیغاتی وزرای دولت ترکیه در شهرهای اروپایی، گفت : « زمانی که این حوادث آغاز شد، من بیان کردم که نازیسم مجددا بیدار شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر اردوغان در ادامه اظهارات خود گفت: من تصور می کردم که نازیسم، به پایان عمر خود رسیده است. اما، اشتباه می کردم. نازیسم هنوز سرپاست. اکنون سوال می کنم چگونه می خواهند جلوگیری از ورود وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ما، خواهرم فاطمه سایان به سرکنسولگری ترکیه را در مقابل دنیا توجیه کنند؟

آیا خواهند گفت که ما او را دعوت نکرده بودیم؟ این چه حرفی است؟ هر کس با گذرنامه خود می تواند به هرکشوری برود. من می توانم در چارچوب آزادی بین المللی مسافرت هم به آنجا بروم و هم به عنوان یک دیپلمات می توانم سفر کنم. اما، به علت حاکمیت نازیسم و فاشیسم ، آنها تازمانی که سرکنسول ترکیه وارد عمل نشده بود، به اقدامات خود ادامه دادند و در تمامی تماس های تلفنی تاکید کردند باید وزیر ما ، هلند را ترک کند.»

اردوغان گفت : « اگر هلند می‌خواهد روابط دو کشور را فدای انتخابات روز چهارشنبه خود کند، بداند که تاوان این کار را نیز خواهد پرداخت.» رجب طیب اردوغان گفت : « خانم فاطمه سایان کایا به عنوان یک مادر، برای اصلاح رفتار آنها هر کاری انجام داد و نهایتا به او توصیه کردیم آنجا را ترک کند و او هم از آنجا خارج شد. او پیش از اخراج نیز به مدت یک ساعت و نیم در داخل اتومبیل ماند و پیشنهاد آنها را برای صرف چایی و قهوه هم رد کرد و در توقفگاه خودرو نیز یک ساعت و نیم انتظار کشید. این مقاومت خیلی مهم است. خیلی مهم است.»

اردوغان افزود : « ببینیم در روز چهارشنبه ( روز انتخابات در هلند) چه روی خواهد داد؟ کسانی که این کار را علیه ۲۵۰ هزار نفر ترک ساکن هلند انجام دادند، بدانند برادران ما نیز حرکت متقابل آن را انجام خواهند داد. » رییس جمهوری ترکیه افزود : « حرکت اروپا به سوی نژادپرستی را ببینید. چرا نژادپرستی؟ چرا تفرقه و انحصارطلبی؟ ای اتحادیه اروپا، در کجا ایستاده ای؟ از انتقادات رجب طیب اردوغان در مورد اتحادیه اروپا ناراحت می‌شوند. در آینده هم ناراحت خواهید شد. تلویزیون دولتی آلمان، برنامه دروغ پخش می کند. آنها بسته ۱۸ ماده ای ما ( برای تغییر قانون اساسی) را بطور دروغ و نادرست تبیین می کنند.

تلویزیون دولتی آلمان می گوید ما ( به این همه پرسی)، «نه» می گوییم. به تو چه؟ من هم می گویم کسانی که در ترکیه ( به همه پرسی) «بله» می گویند، مقاومت می کنند. پس از انتخابات چهارشنبه در هلند و همچنین پیش از آن، واکنش نشان خواهیم داد. زیرا، این رفتار هلند نباید بی‌پاسخ بماند. عاملان بی ادبی به وزیر من، به وزیر امور خارجه من ، به وزیر اقتصاد من، به نمایندگان مجلس ما ، تاوان این کار را خواهند داد. کسانی که با اسب به برادران من در هلند حمله کردند و احساسات درونی خود را به شکل یورش سگ به سوی هموطنان من بروز دادند، تاوان این کار را خواهند داد. خیلی از اینها ، شهروند هلند هستند. یکی از آنها گفت که ترک‌ها باید اینجا را ترک کنند. نه خیر! آنها شهروندان آنجا هستند و آنجا را ترک نخواهند کرد. فعالیت آنها گسترش نیز خواهد یافت. (هلندی ها) تاوان این کار را هم خواهند پرداخت و دیپلماسی را هم یاد خواهند گرفت. دیپلماسی بین المللی را نیز خواهند آموخت.»

اردوغان افزود : « در هفته گذشته شورای ملی فرهنگ را با شعار «ترکیه در راستای خوبی در جهان» تشکیل دادیم و در ماه گذشته نیز من به عنوان رییس جمهوری به برادرانمان در خارج از کشور گفته بودم که تعطیلات خود را در ترکیه سپری کنید. باز هم، همین را از شهروندانمان در آلمان ، هلند و فرانسه می خواهم. در این میان ، از فرانسه تشکر می کنم. زیرا ، فرانسه به این بازی‌کثیف وارد نشد. فقط از برادران خود در کشورهایی که این رفتارهای زشت در آنجا انجام شد، دعوت می‌کنم با همسایگان خود به ترکیه بیایند تا مهمان‌نوازی و میزبانی را ببینند. مهمانانی که به ترکیه می‌آیند شاهد مهمان‌ نوازی و دوستی ما خواهند بود.» اردوغان افزود :« غربی‌ها هر کاری بکنند نمی‌توانند از خونریزی، ظلم و سرافکندگی های گذشته خود، رهایی یابند. ما با افتخار ناشی از ادای وظیفه انسانی در سوریه، یمن و عراق به راه خود ادامه خواهیم داد. بدون هیچ لکه سیاهی در تاریخ و با سربلندی به فعالیت خود در آفریقا، جایی که از اروپا فقط با خاطره استعمار و کشتار جمعی یاد می‌شود، ادامه خواهیم داد.»

منبع:صراط

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين