امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/13 - 11:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پخش سریال «ریشه ها» از شبکه افق

سریال خارجی «ریشه ها» با موضوع برده داری در آمریکا و وضعیت نابسامان سیاه پوستان در ایالات متحده، از یکشنبه 22 اسفند روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی شبکه افق؛ آلکس هیلی نویسنده آمریکایی که بیشتر او را با نگارش زندگینامه مالکوم ایکس می شناسند، رمانی هم با عنوان «ریشه ها» به رشته تحریر درآورده که درباره وضعیت نابسامان آمریکایی های آفریقایی‌تبار و رنج‌ها و کاستی‌های زندگی آنها در دوران برده‌داری و پس از آن است.

مفاهیم تبعیض نژادی، بردگی، بیگاری و زیر تملک دیگران بودن به خوبی در این رمان به تصویر کشیده شده و همین امر زمینه ای شد برای ساخت سریالی با همین عنوان؛ مجموعه تلویزیونی «ریشه ها» محصول سال ۱۹۷۷ بر اساس رمان آلکس هالی ساخته شده است.
سریال با نمایش زندگی کونتا کینته، در یکی از روستاهای آفریقا شروع می شود؛ او در کنار خانواده اش زندگی آرام و ساده ای دارد ولی با ورود بازرگانان برده فروش و ربودن او زندگی تراژیکی برایش رقم می خورد.
با اتمام سریال «آسمان من»، مجموعه تلویزیونی «ریشه ها» برای پخش از شبکه افق در نظر گرفته شده است.
استن مارگولایز، تهیه کنندگی این سریال را بر عهده داشته و چهار نفر از کارگردانان آمریکایی هم در ساخت آن مشارکت داشته اند؛ در فیلمنامه این سریال نام خانوادگی افراد تغییر داده شده است.
سریال تلویزیونی ریشه‌ها زندگی خانواده آلکس هیلی را تا زمان جنگ داخلی آمریکا نشان می‌دهد.
این سریال از این پس شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن هم روز بعد در ساعت های ۹:۳۰ و ۱۴:۳۰ پخش خواهد شد.
نخستین قسمت این سریال را می توانید یکشنبه ۲۲ اسفند از شبکه افق تماشا کنید./ص
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين