امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/13 - 11:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی طرح اعزام شبه کاروانی زائران اربعین/ سامانه سماح با ۱۶ قابلیت توسعه یافت

به گزارش بابل نوین، حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت در جلسه ای که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های همکار در امر اعزام زائران اربعین برگزار شد، گفت: سامانه سماح به عنوان ابزاری برای بهره برداری همه کمیته های ستاد مرکزی اربعین طراحی شد که این سامانه در سال‌جاری با ۱۶ قابلیت توسعه یافت.

سرپرست سازمان حج و زیارت در این جلسه بررسی طرح اعزام شبه کاروانی زائران اربعین را یکی از موضوعات مورد نظر ستاد مرکزی اربعین در خصوص مراسم اربعین سال آتی بر شمرد و عنوان کرد: اجرای این طرح ملزوماتی دارد که همکاری دیگر مجموعه ها را نیز می طلبد.

محمدی در سخنانش سماح را شبکه ارتباط زائران با بیش از ۲۴۰۰ دفتر زیارتی که کار ثبت نام از زائران اربعین را انجام می دهند، توصیف کرد و گفت: اگر قرار باشد نظمی در اعزام ها شکل بگیرد باید مدیریت متمرکزی در ثبت نام و اعزام زائران باشد.

سرپرست سازمان حج و زیارت دریافت وجوه ارزی زائران اربعین به صورت ریالی در سامانه سماح، ارتباط بر خط با بانک اطلاعاتی ثبت احوال و امکان دریافت گزارش‌های مدیریتی برای همه کمیته ها را از نکات برجسته در توسعه سامانه سماح برشمرد.

محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه گفت: در جلسه ستاد مرکزی اربعین عنوان شده که اعزام های شبه کاروانی در اربعین ۹۶ در برنامه باشد، در اربعین گذشته نیز درصدی از زائران در قالب کاروان های نور به عتبات اعزام شده اند.

وی افزود: در قالب این طرح باید زائران به گروه هایی که بصورت هوایی، زمینی و همچنین زائرانی که خودشان می خواهند به مرزها عزیمت کنند، تقسیم شوند و برنامه ریزی لازم برای هر کدام از گروه ها انجام پذیرد.

جلسه کمیته اعزام اربعین با حضور مسئولان و نمایندگان وزارت کشور، وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و درمان و غیره برگزار شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين