امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/13 - 13:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ۱۰ درصدی حقوق ۹۶ مشکلی از کارگران حل نمی‌کند

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان تهران گفت: رئیس دولت وعده رنگین شدن سفره کارگران را داد اما در عمل نه تنها سفره کارگران رنگین نشد بلکه کوچک‌تر شده است.

به گزارش بابل نوین،اژدر مجیدی دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران در میزگرد بررسی ابعاد تعیین دستمزد کارگران در خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اگرچه به نظر می‌رسد موضوع تعیین دستمزد موضوعی سه‌جانبه بین دولت، کارگر و کارفرما است اما در واقع اینگونه نیست.

 

وی گفت: کارگر و کارفرما در مقابل یکدیگر نیستند بلکه کنار هم هستند و در این میان از دولت انتظار داریم.

 

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد مبلغ واقعی معیشت کارگر بین ۳ میلیون تا ۳٫۵ میلیون تومان برای خانواده چهار نفره است. این در حالی است که هر ساله افزایش حقوق حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد نسبت به سال قبل است و با احتساب پایه حقوق ۸۱۲ هزار تومانی سال ۹۵ حتی با افزایش ۲۰ درصدی حقوق، هیأت کارگران حل نمی‌شود.

 

مجیدی با اشاره به انتظار حمایت کارگر و کارفرما از دولت گفت: وقتی کالا بی‌رویه وارد کشور می‌شود و جنس نامرغوب دسته‌چندم به جای جنس ایرانی به فروش می‌رسد، نتیجه مستقیم بر معیشت کارگر و وضاع کارفرما دارد که ماحصل آن بیکاری کارگر است.

 

وی بر ضرورت ایفای نقش محوری در مقوله اقتصاد کارگری توسط دولت تأکید کرد و گفت: دولت باید به صورت جدی با کالای خارجی مبارزه و از تولید داخل حمایت کند که این مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است، اما حمایت مخصوصی در این زمینه دیده نمی‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه منتقد دولت هستیم نه مخالف دولت، گفت: اقدامات دولت در حوزه اقتصاد کارگری کافی نبوده است و اگرچه دولت وعده داد سفره کارگران رنگین شود، اما در عمل، نه تنها رنگی به سفره کارگران اضافه نشده، بلکه از قبل کوچک‌تر شده است.

 

مجیدی تأکید کرد: افزایش نهایتاً ۱۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده مشکلی از مشکلات کارگران را رفع نخواهد کرد./ز

جام نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين