امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/13 - 14:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سلطانی فر: مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک آذر ۹۶ برگزار می شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: انتخابات کمیته ملی المپیک براساس قوانین کمیته بین المللی المپیک آذر ماه سال 96 برگزار می شود.

به گزارش بابل نوین،«مسعود سلطانی فر» امروز (دوشنبه) بعد از پایان چهل و چهارمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در گفت و گو با خبرنگاران افزود: انتخابات این کمیته براساس ساختار و قوانین کمیته بین المللی المپیک برگزار می شود و امیدواریم دوره فعلی فعالیت کمیته که رویکرد خوبی دارد، استمرار یابد.
وی اظهار داشت: با توجه به پایان دوره چهار ساله ریاست کمیته ملی المپیک در دی ماه سال ۱۳۹۶، ‌شاید انتخابات زودتر از موعد و در آذر ماه ۹۶ برگزار شود.
سلطانی فر همچنین گفت: در سال ۹۵ با توجه به مجموعه امکانات و تلاشی که دولت داشت، نیازهای ورزش با توجه به بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو تامین شد که نتایج خوبی هم در این بازی ها بدست آمد؛ البته می توانست بهتر باشد و اگر چه در برخی رشته ها گرفتار ناداوری ها شدیم.
وی درباره عملکرد فدراسیون های ورزشی در سال ۹۵ اظهار داشت: فدراسیون ها عملکرد متفاوتی داشتند. برخی موفق تر بودند و سایر فدراسیون ها نتوانستند به اهداف خود برسند. در مجموع فضای همدلی که بین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایجاد شده است و به نظر می رسد سال آینده با توجه به اهدافی که در برنامه ششم توسعه کشور تصویب شده، سال خوبی را در ورزش داشته باشیم.
وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: با همین ثبات و آرامش و هماهنگی که بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی برقرار است، امیدواریم در سال آینده ورزشکاران در رقابت های مختلف آسیایی و بین المللی بهترین نتیجه را کسب کنند.
وی درباره بودجه سال ۹۵ در ورزش گفت: تاکنون ۹۰ درصد بودجه جاری سال ۹۵ به وزارت ورزش و جوانان تخصیص داده شده و فدراسیون های ورزشی نیز حدود ۸۰ درصد از بودجه خود را دریافت کرده اند. البته برخی ز فدراسیون ها به دلیل حضور در بازی های المپیک و آسیایی تا ۸۵ درصد بودجه خود را دریافت کرده اند.
سلطانی فر در پایان گفت: امیدواریم تا پایان سال بودجه ای که وزارت ورزش و جوانان تخصیص داده می شود، به فدراسیون ها پرداخت شود.  /ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين