امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/14 - 11:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پایگاه نقد شعر در سال ۹۶ راه‌اندازی می‌شود

به گزارش بابل نوین، مهدی قزلی، مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی، در خصوص برنامه‌های سال ۹۶ بنیاد شعر و ادبیات داستانی گفت: در سال ۹۶۶ قرار است پایگاه نقد شعر افتتاح شود. شاعرانی که تمایل دارند آثارشان نقد شود؛ شعرشان را در این سامانه به اشتراک بگذارند. یکی از منتقدین کار نقد شعر را انجام می دهد. به این دلیل این پایگاه را راه‌اندازی می کنیم که چیزی به عنوان نقد شعر نداریم. آنچه هم اکنون انجام می شود، درگیری و دعوا یا خوشامد است.

وی افزود: در اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۶ قرار است، اختتامیه جشنواره انجمن های ادبی برگزار شود. هم اکنون بیش از ۱۳۰ انجمن در این جشنواره ثبت نام کردند و برنامه های خود را ارائه دادند. برخی از انجمن‌ها نیز هم اکنون مراحل ثبت نام در جشنواره انجمن‌های ادبی را می گذرانند. برآورد می شود تعداد انجمن هایی که در این جشنواره ادبی ثبت نام کرده اند، از مرز ۱۵۰ انجمن ادبی بگذرد.
گفتنی است؛ فراخوان جشنواره انجمن های ادبی در آذر ماه سال ۹۵ منتشر شد. این جشنواره برنامه‌های انجمن‌ها، تشکل‌ها و مجامع ادبی فعال در سرتاسر کشور، برای اجرا در سال ۱۳۹۶ را جمع‌آوری کرده، بهترین طرح‌ها و ایده‌ها را انتخاب می‌کند تا از اجرای آن‌ها حمایت کند. از اهداف برگزاری این جشنواره، کشف مسائل و مشکلات انجمن‌های ادبی سراسر کشور و کمک به حل و فصل این موانع است.
حوزه فعالیت انجمن‌هایی که در جشنواره انجمن‌های ادبی رقابت می‌کنند، باید به طور کلی ادبیات خلاق، شامل شعر، داستان و مستندنگاری باشد. در این جشنواره سعی بنیاد شعر و ادبیات داستانی  بر آن است که بستری فراهم شود تا انجمن‌ها یکدیگر را بشناسند؛ ضمن اینکه با حمایت از ایده‌های برتر، این ایده‌ها به انجمن‌های دیگر نیز معرفی می‌شود.
اختتامیه این جشنواره قرار بود در اوایل اسفند ماه سال جای برگزار شود که برگزاری آن به دلیل تداخل با برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی شعر فجر به سال ۹۶ موکول شد.
 منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين