امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/15 - 12:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز فعالیت ۵۵۳ ایستگاه پلیس از ۲۸ اسفندماه/ اسباب کشی در ایام نوروز ممنوع است

به گزارش بابل نوین، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز(چهارشنبه) در تشریح اقدامات پلیس پایتخت در آستانه نوروز ۹۶ اظهار داشت: پلیس پایتخت، برای پوشش انتظامی هر چه بهتر تهران در نوروز و طول تعطیلات اقدامات خود را در دو حوزه راهنمایی و رانندگی و انتظامی برنامه ریزی کرده است.

وی در تشریح فعالیت‌های نوروزی پلیس در آستانه سال جدید با بیان اینکه از اوایل اسفندماه سال تا ۱۵ فروردین سال آینده، برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای پوشش انتظامی و ترافیکی در نظر گرفته شده است، گفت: همان‌طور که می دانیم از آغازین روزهای اسفندماه با خرید مردم سطح معابر شلوغ می شود و این مسأله به حضور بیش از پیش مأموران پلیس در معابر نیازمند است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: امسال برنامه ریزی لازم برای استقرار ایستگاه‌های نوروزی در تمامی محلات شهر تهران انجام شده و در نظر داریم تعدا ۵۵۳ ایستگاه پلیس را از روز ۲۸ اسفند در محله های شهر تهران فعال کنیم تا ضریب امنیت در محلات ارتقا یابد و شهروندان با آرامش و خیال آسوده به مسافرت بروندکه در این راستا پلیس به صورت آماده باش صد درصد است.
رئیس پلیس پایتخت، در ادامه به پوشش ترافیکی مسیرهای منتهی به مبادی خروجی شهر تهران و خصوصا کنترل ترافیکی مسیر بهشت زهرا(س) در پنج شنبه و جمعه آخر سال اشاره کرد و افزود: در این دو روز عوامل پلیس راهور پایتخت به صورت ویژه در مسیرهای منتهی به بهشت زهرا (س) مستقر هستند و به انتظام بخشی و ارایه خدمات ترافیکی به زائرین اهل قبور کمک می کنند. همچنین برای هموار ساختن و تسهیل خروج شهروندان تهرانی از پایتخت برای مسافرت های نوروزی تمهیدات ویژه ای از سوی پلیس راهور برنامه ریزی و اجرا می شود.
وی خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروز معابر شهری خلوت‌تر از روزهای دیگر خواهد بود تصمیم گرفتیم تا برای مدیریت سرعت و جلوگیری از تخلفات حادثه ساز در بزرگراه‌ها تیم های کنترل سرعت به صورت شبانه روزی و با استفاده از دوربین‌های ثبت تخلف دستی و تیم های نامحسوس بزرگراه‌ها بر تردد در معابر و بزرگراه‌های پایتخت نظارت می شود.
برای پیشگیری از سرقت، اسباب کشی در ایام نوروز ممنوع است
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه ممنوعیت اسباب‌کشی در ایام عید مثل سال‌های گذشته به قوت خود باقی است، گفت: افراد برای اسباب کشی در محدوده زمانی اول فروردین تا پایان روز چهاردهم، باید از کلانتری محل مجوز لازم را بگیرند.
وی گفت: با توجه به افزایش مسافرت های شهروندان و خالی ماندن منازل در ایام عید نوروز، فرصت مناسبی برای سارقان منزل ایجاد می شود که در این راستا شهروندان باید با رعایت نکات ایمنی، از این مسأله پیشگیری کنند.
رئیس پلیس تهران با اعلام این که شهروندان هنگام خروج از منزل حتما، باید به یکی از همسایگان معتمد و یا اقوام درجه یک خود عدم حضور خود را در منزل اطلاع دهند، تصریح کرد: استفاده از تجهیزات و قفل های ایمنی، صورت برداری از لوازم منزل و رعایت مسایل ایمنی دیگر می تواند از سرقت منازل پیشگیری کند.
سردار ساجدی نیا، در پایان گفت: مانند همیشه پلیس در محلات حضور فعال خواهد داشت تا در راستای ارتقا ضریب امنیت شهروندان در محلات وضعیت بهتری نسبت به سال های گذشته شاهد باشیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين