امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/15 - 20:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات دستگیری دو جاسوس در آب‌های خلیج فارس

به گزارش بابل نوین، دو جاسوس که در پوشش تفریحی در جزیره ابوموسی فعالیت می کردند، در نیمه دوم سال جاری دستگیر شدند.
سرهنگ علی میرشمسی، فرمانده مرزبانی هرمزگان در نشستی خبری، اظهار کرد: هر دو نفر دارای تجهیزات جاسوسی بوده که به دام ماموران دریابانی افتاده و تحویل دستگاه های مربوطه شده است.

وی ادامه داد: ۸۷ باند قاچاق کالا و جرائم اقتصادی در سالجاری شناسایی، یکهزار و ۱۲۴ نفر دستگیر، یکهزار و ۱۱۵ فروند شناور و ۲۳۵ دستگاه خودرو نیز در این ارتباط توقیف شد.

میرشمسی ارزش کالاهای قاچاق مشکوفه در سال جاری را ۲۳۲ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: به علت دقت و تمرکز بیشتر نیروی انتظامی بر روی قاچاق کالا، قاچاقچیان کالا به سمت قاچاق مشروبات الکلی روی آورده اند.

وی تصریح کرد: خطر قاچاق مشروبات الکلی کمتر بوده و سود حاصل از آن نزدیک به قاچاق مواد مخدر است که همین امر دلیل این تغییر رویکرد محسوب می شود.

فرمانده مرزبانی هرمزگان بیان کرد: ۵۰ نفر به دلیل قاچاق مشروبات الکلی در سال جاری دستگیر شده اند و میزان کشفیات مشروبات الکلی ۲۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: شناورهای حامل مشروبات الکلی در آب های بین المللی بار خود برای ورود به ایران را تحویل قایق های قاچاقچیان می دهند.

سرهنگ میر شمسی افزود: با اعمال مدیریت خوب در استان و برنامه ریزی و اجرای صحیح می توان از زمینه های فراوان و بسیار بکر شغلی موجود هرمزگان برای ایجاد اشتغال استفاده کرد.

فرمانده مرزبانی هرمزگان عنوان کرد: مشکل ته لنجی در استان بوشهر حل شده ولی هرمزگان هنوز با این مشکل رو به رو است، نیمی از بار لنج در استان بوشهر می تواند به عنوان ته لنجی محسوب شود ولی میزان ته لنجی در هرمزگان مشخص نیست.

میرشمسی خاطر نشان کرد: برنامه ای در کشور برای کاستن از سهم استان بوشهر و اختصاص آن به هرمزگان وجود دارد و این احتمال که بوشهری ها با فشارهایی که وارد می کنند مانع اجرای این برنامه شوند وجود دارد.

وی اضافه کرد: مشکل کوله بری در مرزهای دریایی حل نشده و مشخص نیست به چه چیزی کوله بری گفته می شود.

این مقام انتظامی اظهار کرد: برخی بر این عقیده اند که دریابانی با اقدام های خود معیشت مردم را در معرض خطر قرار می دهد در صورتی که این نهاد تنها به وظایف خود بر مبنای قانون عمل می کند و معیشت مردم دارای مسئول و متولی خاص خود است.

وی با اشاره به برخورد با پدیده قاچاق مواد مخدر افزود: هشت هزار و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال جاری کشف شد که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

سرهنگ میرشمسی برخورد با پدیده قاچاق سوخت را اقدام مهم دیگر حوزه ماموریتی دریابانی عنوان کرد و ابراز کرد: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در سال جاری کشف شد که ۴۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: در درگیری ها با قاچاقچیان ۴۶ هزار و ۹۰۰ لیتر سوخت در دریا معدوم و ۲۱ کیلومتر شبکه لوله کشی انتقال سوخت به دریا جمع آوری شد.

فرمانده دریابانی هرمزگان یادآور شد: در مجموع یک هزار و ۹۲۲ پرونده در همه زمینه ها تشکیل شد که بیشتر آنها دارای ارزش ریالی بالایی بوده اند.

وی اظهار کرد: همچنین در مجموع امسال یک هزار و ۷۰۰ تبعه بیگانه که ورود غیر مجاز داشته و یک هزار و ۷۰۰ نفر مجرم در حوزه های جرایم امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، مواد مخدر و غیره دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم و مسافران نوروزی برای حفظ امنیت خود از سوار شدن بر روی قایق ها و شناورهای بدون هویت، بدون پلاک و کارت شناسایی خودداری کنند.

وی گفت: علاوه بر پایگاه ها و پاسگاه های موجود ۲۰ ایستگاه مرزبانی در راستای پوشش بیشتر نظم و امنیت دریایی برای مسافران نوروزی ایجاد شده است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: طرح نوروزی دریابانی از ۲۶ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین سال آینده با حضور حدود ۶ هزار نفر نیرو اجرا می شود.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين