امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/16 - 21:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ویروس در گوشی های هوشمند معروف قبل از خریداری شدن + لیست

شرکت چک پوینت به تازگی اعلام کرده است که احتمالا برخی از گوشی های اندرویدی قبل از رسیدن به دست تان کاربران با نرم افزارهای مخرب آلوده شده اند.

به گزارش بابل نوین،این شرکت که در کالیفرنیای آمریکا مستقر است ادعا کرده که برخی از این نرم افزارها به صورت ناخواسته بر روی گوشی کاربران نصب می شوند. چک پوینت توانسته تاکنون نام ۳۸ مدل از گوشی های مبتنی بر اندروید را که احتمالا قبل از رسیدن به دست تان کاربر تحت تاثیر این گونه نرم افزارها قرار گرفته اند، شناسایی کند.

این گوشی های آلوده شده توسط دو شرکت که نام آن ها فاش نشده است و با نام های اختصاری یک شرکت خدمات ارتباطاتی بزرگ و یک شرکت فناوری چند ملیتی شناخته می شوند، مورد استفاده قرار گرفته اند.

شرکت چک پوینت در روز جمعه در وبلاگ رسمی خود نوشت که به تازگی توانسته نرم افزارهای مخرب جدیدی را بر گوشی های اندروید کشف کند که توسط دو شرکت خدمات ارتباطاتی و فناوری چند ملیتی مورد استفاده قرار می گرفتند.

خرید تلفن از فروشندگان تأیید شده می تواند خطر بدافزار از پیش نصب شده را کاهش دهد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که اگر قصدخرید یک گوشی هوشمند جدید را دارید، از مراکز معتبر اقدام به این کار نمایید. البته همان طور که گفتیم خطر وجود این بدافزارها کاهش می یابد و از بین نمی رود.

لیست مدل های گوشی های تحت تاثیر قرار گرفته در زیر آمده است:

Asus Zenfone 2
Google Nexus 5
Google Nexus 5X
Lenovo A850
Lenovo S90
LG G4
Oppo N3
Oppo R7 plus
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy Note 2
Samsung Galaxy Note 3
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 5
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy Note Edge
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy Tab 2
Samsung Galaxy Tab S2
Vivo X6 Plus
Xiaomi Mi 4i
Xiaomi Redmi
ZTE X500

البته در برخی از گوشی ها پسوند فایل های مخرب متفاوت است. به همین دلیل همان طور که اشاره کردیم تعداد مدل ها به بیش از ۳۰ عدد می رسد./ز

کلیک

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين