امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/17 - 11:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تسهیل رسیدگی به پرونده های سرقت از مسافران نوروزی

به گزارش بابل نوین، سردار مسعود منفرد جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین فرا رسیدن بهار طبیعت، اظهار داشت: شهروندان قبل از آن که در تدارک یک مسافرت لذت بخش باشند باید به امنیت اموال، منزل و ایمنی خودروی خود نیز توجه و دقت لازم را داشته باشند.

وی افزود: از آنجا که هر ساله در ایام تعطیلات نوروز بر میزان سفرها افزوده شده و احتمال اینکه مسافران اموال و اشیا با ارزش خود را جهت استفاده و یا اطمینان از امن بودن محل نگهداری، آن را به همراه خود دارند متاسفانه این امر شرایط را برای سوء استفاده سارقان فراهم می کند.

سردار منفرد تصریح کرد: اغلب موارد این سارقان در اطراف محل استراحت و اقامت مسافران کمین کرده تا با سوء استفاده از سهل انگاری آنان اقدام به سرقت اموال آن ها کنند.

وی اضافه کرد: از طرفی در مواقعی که از مسافران سرقتی انجام می شود عدم آشنایی مالباختگان با موقعیت جغرافیایی وقوع جرم و همچنین عدم امکان حضور طولانی مدت جهت پیگیری شکایت و پرونده خود در استان مقصد با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند.

این مقام بلند پایه آگاهی با اشاره به دستورالعمل تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان های سراسر کشور، افزود: به جهت اهمیت این موضوع در راستای جلوگیری از سرگردانی مسافران و ایجاد بسترهای لازم، مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت خود پیگیری کنند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه پلیس موظف به تشکیل پرونده مسافران مالباخته نوروزی است، تصریح کرد: ارجاع پرونده به محل سکونت مالباخته حداکثر ظرف ۲۴ ساعت توسط ماموران به اداره های مبارزه با سرقت استان ها باعث تسریع و تسهیل این خدمات به مسافران می شود.

وی با بیان اینکه در پیگیری پرونده نیاز به حضور مالباخته در محل وقوع جرم نیست، خاطرنشان کرد: پلیس آگاهی محل سکونت مالباخته نیز با دریافت گزارش سرقت ارسالی از استان محل وقوع، ضمن در دستور کار قرار دادن موضوع و پیگیری های لازم جهت کشف اموال مسروقه در صورت شناسایی سارق، شاکی را مطلع می کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پلیس آگاهی تلاش دارد با انجام این خدمات، مسافران بتوانند بدون دغدغه و با اطمینان سفر خود را ادامه دهند و همچنین مالباخته در کمترین زمان بتواند نتیجه مطلوبی را حاصل کند.

سردار منفرد، به رعایت شهروندان به توصیه های پلیس تاکید کرد و گفت: هر اندازه که هموطنان به نکات پیشگیرانه دقت و توجه داشته باشند مجرمان را در رسیدن به اهداف و خواسته های شومشان ناکام خواهند گذاشت.

جانشین پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر حضور فعال و خدمات کارکنان پلیس آگاهی در ایام نوروز، گفت: تکریم ارباب رجوع و خوش رفتاری با شهروندان از الزامات این پلیس است اما این مهم در ایام خاص جهت جلب اعتماد و رضایت مندی هموطنان تشدید خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين