امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/05/17 - 11:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اگر لازم باشد باید تصمیماتی همچون حمله اتمی به هیروشیما گرفت

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد گاه لازم است تصمیم‌هایی سخت مانند تصمیمی که برای حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی گرفته شد، اتخاذ شود.

به گزارش بابل نومه به نقل از سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران، موشه یعلون، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهارات خود در یک کنفرانس که دو هفته پیش برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره نحوه مقابله با تهدید ایران، ضمن یادآوری اقدام آمریکا در حمله اتمی به ژاپن در جنگ دوم جهانی گفت گاه لازم است چنین تصمیم هایی گرفته شود.

وی در این کنفرانس که به وسیله حزب راست‌گرای رژیم صهیونیستی با نام شورات هادین برگزار شده بود، از عملکرد این رژیم در جنگ‌های اخیر که غیرنظامیان را هدف قرار داده است، دفاع کرد.

هر چند به صورت خاص در این سخنرانی به موضوع ایران پرداخته نشده بود، یعلون گفت “در صورتی که حملات دقیق و حساب شده نتوانند باعث رسیدن به هدف های نظامی شوند، اسرائیل ممکن است تدابیری فوق‌العاده‌ای در نظر داشته باشد که جان غیر نظامیان را با خطر روبرو می کند. “

وی به تصمیم هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا برای حمله اتمی به ژاپن در جنگ دوم جهانی اشاره و در عین حال تصریح کرد «ما هنوز به چنین مرحله ای نرسیده ایم».

یعلون در ادامه گفت، “می توانم برداشتن برخی گام های دیگر را نیز در نظر داشته باشم. شکی نیست که می بایست اطمینان یابیم بعد از تصمیم گیری یا انجام عملیات، در برابر آینه بایستیم (بتوانیم از خود دفاع کنیم). شکی نیست که باید اطمینان یابیم این یک ضرورت نظامی است. باید سود و زیان آن را در نظر بگیریم ولی در نهایت، ممکن است گام هایی خاص برداریم.”

وی همچنین گفت: “به یاد دارم که زمانی از ترومن پرسیده شد بعد از حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی چه حسی داشت، حمله ای که به کشته شدن بیش از دویست هزار نفر انجامید.

وی گفت زمانی که من از افسران خود شنیدم که جایگزین این حمله، جنگی طولانی با ژاپن است، این تصمیم را تصمیمی اخلاقی یافتم. البته ما هنوز در چنین مرحله ای نیستیم ولی این چیزی است که من درباره اش صحبت می کنم؛ گام های خاصی که احساس کنیم با حمله دقیق و حساب شده یا چیزی مانند آن نمی توانیم به دست آوریم.”

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين