امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/20 - 23:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: دولت یازدهم پرداخت مستمری ها را ۸۱ درصد افزایش داد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، حجم مستمری های پرداختی در سال 1392 را 200 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با رویکرد حمایتی دولت یازدهم، این میزان 81 درصد افزایش یافت.

به گزارش بابل نوین، «محمدتقی نوربخش» امروز(دوشنبه) در آیین رونمایی از ۶۰ قلم داروی جدید شرکت های دارویی و سازمان تامین اجتماعی افزود: این سازمان نقطه اتکایی برای همه بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران است.
وی تاکید کرد: مستمری بگیران و کارگران آینده خویش را در گرو تدبیر این سازمان می بینند.
نوربخش خاطرنشان ساخت: هرگونه بی ثباتی، درگیر شدن در حاشیه های غیرمرتبط و پرداخت در ماموریت های غیراصلی در سازمانی که طیف وسیعی از خدمات از تولد تا پس از فوت را ارائه می دهد از مطلوبیت این سازمان می کاهد.
وی یادآورشد: براساس تحقیق و تفحص مجلس، گزارش آن در سال ۱۳۹۲ به دنبال خدشه دار شدن اصول یاد شده، به آسیب پذیری سازمان تامین اجتماعی منجر شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان آنکه ۳۷ میلیون نفر، خانواده بزرگ تامین اجتماعی در کشورند، اضافه کرد: پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تن از شاغلان دیروز، امروز مستمری بگیر این سازمانند؛ به عبارتی از هر ۲ نفر، یک نفر از خدمات این سازمان برخوردار است.
وی گفت: سازمان تامین اجتماعی با ریسک های کهنسالی، بیماری و بیکاری و همچنین ۱۶ مزیت بیمه دیگر، نقش کلیدی در حمایت از نیروی مولد کشور برعهده دارد.
به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در سال ۱۳۸۹ مستمری ها ۶ درصد و در سال ۱۳۹۰ این افزایش به ۲ درصد رسید که اگر با نرخ تورم تعدیل کنیم، رشد مستمری ها در هشت سال پیش از دولت یازدهم بیش از ۳۷ درصد نخواهد بود.
وی گفت: در بخش درمان، سازمان تامین اجتماعی به استناد گزارش وزیر بهداشت، در دولت پیشین میزان پرداختی ها از جیب مردم ۶۴ درصد و برای افرادی که در معرض بیماری های خانمان سوز قرار داشتند بیش از هفت درصد بود که این پرداخت ها در شان مردم و برنامه های پنجساله سازمان نبود.
نوربخش با اشاره به طرح تحول سلامت گفت: با تخصیص ۷۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲ و افزایش آن به ۱۹۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۵، گام های بلندی برای مردم در ارائه خدمات درمانی برداشته شد.
وی راه اندازی هفت بیمارستان و ۴۵ مرکز درمانی در مناطق محروم را که برابر با ۱۲ سال دولت پیش بود، اقدامی توسعه ای دانست و افزود: سازمان در بخش بیمه ای در سال ۹۵ معادل ۷۱۰ هزار میلیارد ریال منابع تجهیز کرد که این منابع بدون اتکا به بودجه تامین شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با تدوین برنامه پنج ساله سازمان تامین اجتماعی و سازماندهی ۱۲هلدینگ در راستای اقتصاد مقاومتی و تقویت صادرات، راه اندازی پروژه ستاره خلیج فارس و تخصیص ۲۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه های نیمه تمام، گام های موثری برداشته شده است.
وی توضیح داد: از سال ۱۳۹۴ که با تحلیلی جامع روی محصولات وارداتی از جنبه های مختلفی همچون اثر بخشی بالینی، هزینه اثر بخشی، جذابیت و آینده بازار صورت گرفت، توانستیم ۱۰۰ محصول دارویی و ۵۰ ماده اولیه در حوزه دارویی ایجاد کنیم.
نوربخش ادامه داد: تولید این اقلام به ۹ شرکت محصول ساز و ۶ شرکت ماده اولیه وابسته به این سازمان واگذار شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان ساخت: این طرح موفق نشان دهنده هم افزایی و کارگروهی است.
وی یادآور شد: شرکت دارویی تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین شرکت دارویی کشور، توانست ۶۰ محصول دارویی جدید را به ثبت برساند؛ تولید این محصولات بدون سرمایه و با تاکید بر بهره وری انجام شده است؛ سازمان تامین اجتماعی در دولت گذشته، به جای پرداختن به وظایف خویش محلی برای تنازع بقا شده بود و این روزها در مسیر اصلی خویش گام بر می دارد.
به گفته نوربخش، توسعه خدمات غیر حضوری، اجرای پرداخت یکپارچه مستمری در سال ۹۵ و حذف دفترچه ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی، از دیگر اقدامات در دستور کار مهم این سازمان است.
وی با یادآوری اینکه سازمان تامین اجتماعی در سال ۲۰۱۶ در انتخابات اتحادیه بین المللی به عنوان نایب رئیس انتخاب شد، «پرهیز از بنگاهداری و رقابت تخریبی در بخش های اقتصادی در پسابرجام» را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: دولت یازدهم در سال گذشته ۹۲ تریلیون ریال(۹۲۰ هزار میلیارد تومان) از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرد.
وی خاطرنشان ساخت: سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۶ در جهت تحقق مشتری مداری، برنامه محوری، قانون گرایی و پاکدستی گام بر می دارد./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين