امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/23 - 17:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش برای عادی جلوه دادن اوضاع اقتصادی مردم در مازندران

مازندران به جایگاه واقعی خویش با وجود قول‌های دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصادی نرسید و فقر مازندران از زیر برگ‌های سبز بیرون زد.

به گزارش بابل نوین به  نقل از بلاغ، با وجود مشکلات جدی اقتصادی که برای مردم در استان مازندران وجود دارد، متولیان امور به جای پذیرش تنگناهای اقتصادی، تلاش دارند که اوضاع را آن طور که خودشان دوست دارند جلوه دهند، نه آن گونه که هست.

این روزها به جهت برپا بودن ستاد خدمات اجرایی سفر و حضور خبرنگاران، دوباره شاهد اعلام گزارش‌های روند خدمات‌رسانی مطلوب از سوی مسؤولان زیاد به گوش می‌رسد، اما حقایق چیزی دیگر است که گه‌گاهی در استان از سوی تشکل‌ها و نهادها مطرح می‌شود.

مشکلات در حوزه صنایع، بیکاری فعالان بخش کشاورزی، رکود شدید در ساخت و ساز، مشکلات در دفع پسماند استان، بیکاری در بین نیروهای کارگری، افزایش رو به رشد فارغ‌التحصیلان بیکار در استان، مشکلات اساسی در حوزه راه و شهرسازی، نداشتن برنامه مدون فرهنگی، روند رو به رشد طلاق و اعتیاد، دل‌نگرانی از عدم تکریم ارباب رجوع و عدم برنامه‌ریزی مناسب برای صادرات کالا و هجوم گسترده واردات کالاهای مشابه، عدم برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار در استان مازندران از مواردی است که با نگاه سطحی در استان قابل لمس است.

اما اینکه تلاش می‌شود با وجود همه این مشکلات، اوضاع مازندران عادی جلوه داده شود جای سوال است.

متولیان استانی به جای فرار از واقعیت‌ها، بررسی اجمالی از عملکرد خویش داشته باشند و حقایق را آن طور که هست بازبینی و بررسی کنند، نه آن طور که دلشان می‌خواهد باشد.

باید پذیرفت که در استان مازندران در این مدت اقدام اساسی برای رفع مشکلات انجام نشد، با وجود وعدهای زیاد برای ایجاد تغییر و تحول در بسیاری از امور اوضاع از گذشته نامناسب‌تر و در برخی موارد هم فقط درجا زدیم.

دل‌نگرانی در بخش کشاورزی همچنان وجود دارد، رکود در صنایع با وجود ارائه تسهیلات به صنعت گران به شدت قابل لمس است، فارغ‌التحصیلان بیکار ما روز به روز در حال افزایش است و افراد داری مدرک تحصیلی هم دیگر از جذب در بخش‌های مختلف ناامید شدند.

گشترش مراکز دانشگاهی غیرانتفاعی نه تنها زمینه را برای ارتقا تحصیلات در استان فراهم نکرد بلکه با افزایش سطح توقع افراد جویایی کار به نوعی سبب گوشه‌نشینی و انزوا افراد داری مدرک تحصیلی را فراهم کرد، مراکز دانشگاهی که فقط با دریافت پول اقدام به صدور مدرک کردند.

از این دست مشکلات در مازندران به صورت جدی وجود دارد، چند روز دیگر مشکلات غرقی‌های دریا هم به وضع موجود اضافه می‌شود.

نکته آخر اینکه مازندران به جایگاه واقعی خویش با وجود قول‌های دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصادی نرسید و فقر مازندران از زیر برگ‌های سبز بیرون زد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين