امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/23 - 17:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس سازمان جوانان هلال احمر خبر داد

مسافران نوروزی از حالا برای بازگشت از دور اول سفرها برنامه ریزی کنند

رئیس پلیس راه کشور گفت: مسافران نوروزی از هم اکنون برنامه ریزی کنند و زمان بیشتری را برای بازگشت سفرهای خود در نظر بگیرند تا در روزهای آینده شاهد کندی حرکت در جاده‌ها نباشیم.

به گزارش بابل نوین، سردار محمد حسین حمیدی با بیان اینکه تقریبا در حال اتمام دور اول سفرهای نوروزی هستیم، گفت: موج اول سفرها با افزایش تردد نسبت به سال گذشته مواجه و اکثر جاده‌های کشور پرحجم و پر تردد بود.

وی ضمن اشاره به شرایط جوی متفاوت کشور اظهار کرد: این هفته در عمده راه‌های مواصلاتی کشور بویژه در ارتفاعات شاهد بارش برف و باران هستیم که این بارش‌ها، لغزندگی سطح جاده‌ها را در پی دارد. در این راستا رعایت سرعت مطمئنه و حفظ فاصله طولی با خودروی جلویی می‌تواند به همه مسافران کمک کند تا با ایمنی بیشتری تردد کنند.

رئیس پلیس راه با بیان اینکه بیشترین عارضه در محورهای کفی و کویری، خستگی و خواب آلودگی است، به رانندگانی که قصد عبور از محورهای «یزد»، «کرمان» و «خراسان جنوبی» را دارند، توصیه کرد: رانندگان توقفگاه‌هایی را بین مسیر برای استراحت انتخاب کنند و پس از تجدید قوا به رانندگی بپردازند.

حمیدی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از کشته‌های تصادفات در سطح جاده‌های کشور مربوط به خستگی و خواب آلودگی راننده است، تصریح کرد: راننده‌ها تحت هیچ عنوان، خستگی و خواب آلودگی را با افزایش سرعت جبران نکنند.

وی ضمن اشاره به مسیرهای پرحجم استان یزد و تردد خودروهای مسافران نوروزی همچنین خودروهای ترانزیتی در این مسیرها گفت: با هماهنگی خوب پلیس راه استان یزد با سازمان‌های مختلف و اجرای طرح‌های ترافیکی و استقرار در حاشیه راه‌ها، شاهد کاهش ۳۶ درصدی تصادفات از ابتدای اجرای طرح نوروزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، حمیدی در پایان تصریح کرد: با حمایت‌های فرمانده انتظامی استان یزد از مجموعه پلیس راه و همچنین هدایت‌های ستادی، این استان روند مثبتی را در اجرای ماموریت‌ها داشته به طوری که در سال گذشته نیز شاهد کاهش شش درصدی تصادفات بوده‌ایم./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين