امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/23 - 20:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان

طاهری: کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس شایعه است/ پرسپولیس توانایی حضور در فینال جام باشگاه های جهان دارد

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: کسر 6 امتیاز از تیم ما شایعه است و برای دلسرد کردن هواداران این موضوع را مطرح کردند.

به گزارش بابل نوین، علی‌اکبر طاهر درمورد مسائل مختلفی صحبت کرده است.

 بهترین خاطره تان از سال ۹۵ بگویید؟
در بازی نهایی فصل گذشته مقابل راه‌آهن، انتظار می‌رفت با نتیجه‌ی خوبی که رقم می‌خورد قهرمان لیگ شویم اما  کم داوری‌ها و ناداوری‌ها در ابتدای فصل امتیازات زیادی را از ما کسر کرد و نگذاشت در حد قهرمانی به امتیاز لازم برسیم، در روز آخر طبق آیین نامه لیگ ایران دوم شدیم .البته  با این حال تمام هواداران در ورزشگاه ماندند و تیم را تشویق کردند که “اول بشی آخر بشی دوستت داریم” و این بهترین خاطره ام از سال گذشته بود.
پرسپولیس عشق تماشاگران شده است؟
واقعا همینطور است. پرسپولیس تیم مردمی بوده و به هیچ عنوان حالت سازمانی خودش را پیدا نکرد و به همین دلیل در دل همه جای گرفته است. چند مدتی نتایج تیم به گونه‌ای شد که توجه طرفداران پرسپولیس را کم کرده بود اما طی یکی، دو سال اخیر بسترهایی ایجاد شد و زحمات کادر فنی تیم به ویژه آقای برانکو و بازیکنان که باید از تک تک آنها تشکر کرد و همچنین تمام مجموعه باشگاه، تدارکات و … موجب شد کار تیمی خوبی را شکل دهیم تا برآیند خروجی آن رضایت هواداران شود.
 شما از سن کم هم طرفدار پرسپولیس بودید؟
بارها اذعان کردم آنقدر پرسپولیسی بودم که در گذشته مادرم دعا می‌کرد تا تیم برنده شود تا مبادا من گریه کنم. واقعا بیشتر بازی‌ها را به ورزشگاه امجدیه و آزادی می‌رفتیم. خودمان هم فوتبال بازی می‌کردیم و من هافبک نفوذی بودم اما بعد از جنگ شرایطی پیش آمد تا در عرصه دیگری فعالیت کنم.
 در مسابقه ۶ بر صفر پرسپولیس و تاج در ورزشگاه بودید؟
آن بازی و مسابقه برگشت همان فصل که یک بر یک شد در ورزشگاه بودم. برد ۶ گله برای ما هیجان انگیز بود اما برای نیم فصل دوم بازیکنان تاج را یک ماه به اردو بردند تا نتیجه متقابلی را به دست بیاورند. در بازی برگشت گل اول را مرحوم همایون بهزادی برای پرسپولیس زد و بعد نتیجه یک بر یک شد. برای ما هم جالب بود که آنها با هزینه‌های زیاد نتوانند برنده شوند.
بهترین خاطره‌ای که از نوروز دارید؟
بیشتر به دوران بچگی مرتبط می‌شود. لباس‌هایی که مرحوم پدرم می‌خرید و بزرگ بود اما تعطیلات تمام نشده بود، به دلیل بازی کردن ما پاره می‌شد. در گذشته خیلی دوست داشتم به جای کفش عید، کتانی میخی بخرم.
 بهترین عیدی که گرفتید؟
عیدی‌هایی که از پدرم می‌گرفتم همیشه بهترین بود. پول هدیه می‌داد اما لذت زیادی داشت. اسکانس‌های نو یک ریالی و … که پدرم هدیه می‌کرد خیلی لذت‌بخش بود چون با آن  وسایلی که دوست داشتیم می‌خریدیم اما اکنون ماشین‌های کنترلی، تبلت و … آمده و همه چیز متفاوت شده است.
 با چه چیزی تفریح می‌کنید؟
چون با بحث کامپیوتر و مدل‌سازی آشنا هستم در یکی، دو سال اخیر روی برنامه‌های باشگاه و پیاده کردن مدل‌های ریاضی روی آن فعالیت داشتم. برای همین اکنون هر پرداختی‌ای انجام می‌شود خودم محاسباتش را انجام می‌دهم و نتیجه کار را به بخش مالی می‌دهم تا طبق آن پرداختی داشته باشند. خروجی آنها نیز با خروجی‌ای که من در گذشته درآورده بودم یکی می‌شود. بخش بیشتر کارم هم مطالعات و باتوجه به سابقه‌ام در صنعت بحث‌های اقتصادی است. اخبار را هم پیگیری می‌کنم.
 در اوقات فراغت هم امور پرسپولیس را پیگیری می‌کنید؟
بله چون این کار خیلی وقت‌گیر است. اتفاقات گذشته برای پرسپولیس یک موضوعی بوده که همیشه روی  میز کاری من است و باید به آن پرداخته و حل شود. در بحث معوقاتی اعم از پرونده‌های حقوق بین‌المللی، داخلی، مسائل مالیاتی، حقوق، بازیکنان، مخارج جاری و … بیشترین فشار به مدیریت و بخش اجرایی باشگاه می‌آید.
 راه حلی هم داشتید؟
مدل‌های مختلفی برای درآمدزایی درست کردیم و انتظار داشتیم در دولت و مجلس نگاه خاصی شود و به ما کمک کنند. انتظار خودم بیشتر از این بود چون واقعا شرایط خیلی سخت است و همچنین ما به هیچ جایی برای تسهیل مالی دسترسی نداریم. اکنون که وزارت ورزش ما را متولی اداره‌ای می‌کند، بنابر محدودیت قانونی اجازه هیچگونه کمکی ندارد و پرداختی صورت نگرفته است، پس باید از یک جا مخارج را تامین کرده و معوقات را پرداخت کنیم.
کمک های مالی هواداران چطور بوده است؟
جا دارد از هواداران پرسپولیس که سرمایه اصلی باشگاه هستند تشکر کنیم که از طریق سامانه هواداری به ما کمک کردند. تماشاگران ما نیز باید بدانند در امور روزانه خود برای کارهای بانکی از یک بستری استفاده می‌کنند اما لازم است از روش باشگاه این کار را انجام دهند تا به ما هم کمک شود چون از آنها پولی کم نخواهد شد. البته  به دلیل تراکنش‌های انجام گرفته، آن بانک به باشگاه پول می‌دهد و همین ذرات کوچک به ما کمک می‌کند.
باشگاه‌های دیگر به دلیل ارتباط و اتصال سازمانی، تامین می‌شوند و خیلی راحت تبلیغ می‌گیرند. آنها با کمترین مشکل می‌توانند تامین مالی کنند اما ما اینطور نیستیم و نمی‌توانیم از پیکره بخش دولتی منابع مالی را تامین کنیم و مجبور هستیم به مدل‌های هوادای روی بیاوریم. تشکر می‌کنم از هواداران که در این زمینه ما را پیش بردند. بخش هوادارای از پرسپولیس جدایی ناپذیر بوده و واقعا این باشگاه با هوادار زنده است.
 داستان کسر ۶ امتیاز چیست؟
به لطف خدا و حمایت هواداران تاکنون  مشکلات پرونده‌های مالی را حل کردیم اما هنوز با پرونده‌های باز دیگری در فیفا مواجه هستیم و منتظریم تا احکام آن بیاید. بخشی از آن مرحله ابتدایی است که می‌توانیم اعتراض کنیم و قسمت دیگر در مرحله تجدید نظر قرار دارد و باید به اجرا در بیاید. اگر مسئله‌ای باشد با هواداران مطرح خواهیم کرد تا به کمک آنها مشکلات را برطرف کنیم. خدا را شکر اکنون مشکلی نیست اما برخی رسانه‌ها و بعضی افراد مغرضانه حرف می‌زنند تا هواداران را دلسرد کنند. از آنها می‌خواهم اخبار را از طریق باشگاه پیگیر باشند چون در فضای مجازی مسائلی گفته می‌شود که در صورت پرداختن به آن زمان و انرژی زیادی گرفته خواهد شد. من نباید جواب شایعات را بدهم. از تمام خبرنگاران تشکر می‌کنم اما برخی از آنها وقتی برای تمرین به ورزشگاه شهید کاظمی می‌روند یک شکستگی ابرو را تیتر اخبار می‌کنند و مطالب روحیه‌بخش انتشار نمی‌دهند. بیشتر به حاشیه تا متن توجه دارند.
چه واکنشی به ابراز علاقه هواداران پرسپولیس به خودتان دارید؟
 افتخار می‌کنم که در خدمت طرفداران هستم و برای ما سربلندی است که دو سال در پرسپولیس حضور دارم. هیچ چیزی هم نخواستم. لحظه‌ای که خنده را بر لب تماشاگران در ورزشگاه می‌بینم بهترین زمان ممکن است.
 چه عیدی‌ای به هواداران پرسپولیس می‌دهید؟
امیدوار هستیم قهرمان لیگ برتر شویم اما این تیم با چنین شرایط هواداری، بازیکنان و نفرات توانایی حضور در فینال جام باشگاه‌های جهان را دارد و واقعا دور از دسترس نیست. موفقیت‌ها و کیفیت فوتبال اروپا با تمرین و ممارست به دست آمده است.دو سال پیش ورزشگاه شهید کاظمی چنین شرایطی نداشت اما شهرداری منطقه و مرکز، شورای شهر و غیره کمک زیادی در این زمینه به ما کردند که از آنها تشکر می‌کنم. اگر در این فضا کار کنیم خروجی هم می‌گیریم اما اگر چنین سخت‌افزار و نرم‌افزاری برای بازیکن نداشته باشیم نمی‌توانیم انتظارات را بالا ببریم. البته خدا را شکر بستر مناسبی فراهم شده است./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين