امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/24 - 13:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت نام داوطلب ۸۱ ساله برای انتخابات شوراها

به گزارش بابل نوین، رئیس ستاد انتخابات مازندران شمار ثبت نام کنندگان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی را در استان پنج هزار و ۵۶۵ نفر اعلام کرد و گفت: مسن ترین داوطلب ۸۱ ساله است.

علیرضا یونسی  اظهار داشت: چهار هزار و ۶۵۶ نفر در حوزه روستایی و مابقی در حوزه شهری ثبت نام کردند و از مجموع ثبت نام کنندگان، ۲۷۸ نفر بانوان و پنج هزار و ۲۷۸ نفر آقایان هستند.

وی افزود: بیشترین رنج سنی که در دوره پنجمن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کردند، بین ۳۵ تا ۴۰ ساله و بیشترین تحصیلات مقطع لیسانس و سوادخواندن و نوشتن است.

وی با بیان اینکه در مازندران برای حوزه های شهری ۳۱۶ شهری و ۱۹۶ نفر علی البدل منتخب خواهند شد اظهار داشت: در مجموع ۱۰ هزار و ۷۹۶ به عنوان اعضای شورای اصلی و علی البدل از سوی مردم در انتخابات منتخب خواهند شد.

یونسی، با عنوان اینکه تعداد شهرهای با شوراهای ۹ نفره را چهار شهر، پنج شهر دارای شوراهای هفت نفره و مابقی دارای شوراهای پنج نفره خواهند بود، ادامه داد: چهار هزار و ۱۱۵ شعب اخذ رای نیز در استان پیش بینی شده که نسبت به دوره قبل ۳۳۰ صندوق افزایش را نشان می دهد.

رئیس ستاد انتخابات استان مازندران گفت: تعداد اعضای شورای شهر استان نسبت به دوره قبل ۲۴ درصد کاهش یافته است و مسن ترین داوطلب برای انتخابات شوراها در استان ۸۱ ساله و جوانترین ۲۵ ساله است.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين