امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/24 - 14:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت نفت اندکی افزایش یافت

به گزارش بابل نوین، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۶۳ سنت رسید.

 رویترز در گزارشی نوشت، قیمت نفت امروز تحت تاثیر کاهش صادرات نفت عربستان به آمریکا  افزایش یافت، اما به طور کلی به دلیل وجود مازاد عرضه، بازارهای جهان همچنان تحت فشار است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز ۱۲ سنت رشد داشت و به ۴۷ دلار و ۸۲ سنت رسید.

تجار گفتند، افزایش قیمت ها در حالی اتفاق افتاده که بر اساس گزارشی که منتشر شده، صادرات نفت عربستان به آمریکا در راستای توافق کاهش تولید اوپک، در ماه مارس نسبت به ماه فوریه حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داشت.

موسسه بی ام آی ریسرچ در یادداشتی نوشت: «با توجه به احتمال کاهش قابل توجه میزان ذخایر نفتی در نیمه دوم ۲۰۱۷ و تبعیت بالای اوپک و غیر اوپکی ها از توافق کاهش تولید… چشم انداز ما برای بازه زمانی ۳ ماهه… افزایشی است.»

در آمریکا، عرضه کنندگان خارجی نظیر عربستان ناگزیرند با عرضه رو به افزایش نفت شیل رقابت کنند.

اما عرضه نفت عربستان به سایر مصرف کنندگان مهم به رغم تلاش اوپک و دیگر تولید کنندگان برای کاهش تولید، همچنان بالا باقی مانده است.

به اعتقاد تجار، اگر اوپک توافق کاهش تولید را پس از ماه ژوئن تمدید نکند، یا کاهش بیشتری را در دستور کار قرار ندهد، قیمت نفت با ریسک کاهش بیشتر مواجه خواهد بود.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «بازار تمایل دارد پیشرفت بیشتری را در کاهش تولید مشاهده کند تا رقم همچنان رو به افزایش میزان ذخایر فروکش کند.»

به رغم کاهش تولید های اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان که در ماه ژانویه آغاز شده، قیمت نفت برنت در سال جاری میلادی نزدیک به ۱۱ درصد کاهش یافته، زیرا سایر تولید کنندگان اقدام به افزایش تولید و پر کردن این شکاف کرده اند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين