امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/24 - 15:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه زرگرشهر:

مسئولان در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی به برگزاری همایش‌ها و سمینارها اکتفا نکنند

امام‌جمعه زرگرشهر گفت: مسئولان در تحقق این شعارها به برگزاری همایش‌ها و سمینارها، ارائه مقالات، دعوت از سخنران‌های قوی، دانشمند و متخصص اکتفا نکنند و بعد در پایان سال هم روی کاغذ و ارائه آمار غیرواقعی گزارشی به مردم راضی شوند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی عزیزی امام‌جمعه زرگرشهر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با تبریک سال نو اظهار کرد: باید همانند آنکه جامعه نو بر تن می‌پوشانیم و طبیعت تازه می شود روح و اندیشه ما نیز تازه شود و از بدی‌ها رهایی یابیم.

وی افزود: سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نام گذاری شده است باید عنایت ویژه به شعار امسال داشت.

امام‌جمعه زرگرشهر ادامه داد: اولا این نام گذاری‌ها جنبه تشریفاتی ندارد و این‌طور نیست که در گذشته از نام حیوانات مانند اسب ، خرگوش، پلنگ و … استفاده می‌شد دلیل اصلی ان تفکر بالای رهبری  و اشرافیت به جامعه است.

این مقام مسئول تصریح کرد: رهبری مدرنیته فکر می‌کند و این نام‌ها را هم مدرنیته کرده و نام‌گذاری کرده است، در این نام‌گذاری‌ها معظم‌له مقصودی دارند که مردم و مسئولان کشور نسبت به آن باید فکری کنند و برای تحقق اهداف رهبری تمام تلاش و کوشش خود را به عمل آورند.

وی افزود: نکته دیگر اینکه مسئولان در تحقق این شعارها به برگزاری همایش‌ها و سمینارها، ارائه مقالات، دعوت از سخنران‌های قوی، دانشمند و متخصص اکتفا نکنند و بعد در پایان سال هم روی کاغذ و ارائه آمار غیرواقعی گزارشی به مردم راضی شوند.

حجت‌الاسلام شیخی عزیزی گفت: آنچه مقصود مقام معظم رهبری است این که در اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت‌های موجود کشور، امکانات و قابلیت‌هایی که وجود دارد در جهت تولید گام برداریم، هم مردم و هم مسئولین باید به میدان بیایند و از این فرصت استفاده کنند.

وی ادامه داد: ما در مازندران تولید برنج را داریم والآن فصل شروع تولید آن است، باید مسئولین امر کشاورزی از هم اکنون وارد عرصه شوند و برای راندمان تولید برنامه عملیاتی سریع داشته باشند، این طور نباشد که بنشینند شش ماه فکر کنند بعد از شش ماه به فکر عملیات باشند، از تحصیل کرده‌های رشته کشاورزی استفاده کنند، تولیدکننده را شناسایی کنند آموزش‌های لازم را به کشاورزان بدهند.

خطیب جمعه بخش لاله‌آباد یادآور شد: چند سالی است که کشت دوم برنج و یا رتون‌گیری مطرح است، جهاد کشاورزی در این زمینه چقدر به سمت کشاورزان رفته و آموزش‌های لازم را ارائه کرده است، کشاورزان به صورت خودجوش این کار را انجام می‌دهند، کشاورز نمی‌داند جایگاه اقتصادی برنج و کشاورزی در اقتصاد جامعه کجاست.

وی افزود: این مسئولان هستند که باید برای کشاورزان اهمیت کشاورزی را در اقتصاد کشور تبیین کنند، چرا باید جوان تحصیل کرده رشته کشاورزی که از بیت‌المال استفاده کرده و جزو سرمایه‌های این کشور محسوب می‌شود باید به امر رانندگی آژانس و سبدسازی مشغول باشد آنوقت محصولات کشاورزی را وارد کنیم.

شیخی ادامه داد: اگر از این ظرفیت‌ها وسرمایه‌های خدادادی کشور استفاده شود می‌توانیم به عنوان یک قطب بزرگ در منطقه و حتی در جهان تبدیل شویم.

وی با اشاره به ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای شهر و روستا اظهار کرد: مسئله دیگر بحث انتخابات شوراها است که بسیار مهم است و باید به آن به صورت ویژه نگاه کرد.

امام‌جمعه زرگرشهر با اشاره به دو نکته اساسی در این زمینه گفت: اولاً همه کسانی که توانمند هستند باید احساس تکلیف کنند و به میدان انتخابات وارد شوند، اگر افراد توانمند نیایند وافراد ضعیف وارد شوند نه تنها منطقه و شهر پیشرفت نمی‌کند بلکه پس رفت خواهد کرد و اینها عندالله مسئول هستند.

وی ادامه داد: دوم مسئولان بررسی صلاحیت از هیئت‌های نظارت و اجرایی، بخشداران، فرماندارن و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرکسی را برای این کار تایید نکنند، اگر افرادی که صلاحیت ندارد را برای این کار تایید کنید و این‌ها بر بیت‌المال مسلط شوند و تصرف کنند شما مسئول هستید، گناه آنان به پای شماها است، این که برای حفظ موقعیت سیاسی خود یا برای رای آوری یا بهانه‌های مختلف وواهی اینگونه افراد را تایید کنید بایددر نزد خداوند پاسخگو باشید.

حجت‌الاسلام شیخی عزیزی افزود: این که گفته می‌شود اگر ما این افراد را تایید نکنیم فلان شهر یا فلان روستا بدون شورا می‌شود، این حرف عذرپذیری نزد خداوند نیست، فلان نقطه شورا نداشته باشد بهتر است از این که افراد نابابی بر مصدر امور قرار گیرند.

وی در پایان با تاکید بر بیانات رهبری در این زمینه گفت: رهبری معظم انقلاب فرمودند ” ناظران و تاییدکنندگان ضمن آنکه اصل قانون را مراعات می‌کنند باید شرع مقدس اسلام، خدا و قیامت را در نظر داشته باشند” و اگر چه شورای محترم نگهبان اینجا نقشی ندارد اما این مسئولیت بعهده شما قرار داده شده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين