امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/25 - 13:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشف و معدوم سازی ۱۱ هزار و ۳۴۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در ۲۴ گذشته

به گزارش بابل نوین، پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور  با اشاره به خدمات بهداشت محیط در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: در مجموع ۱۱ هزار و ۷۳۹ مورد بازرسی صورت گرفته که بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی ۹ هزار و ۲۱ مورد بوده است.

وی افزود: همچنین بازرسی بهداشت محیطی اماکن عمومی حساس با اولویت بهداشت فردی و تجهیزات از جمله آرایشگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی به تعداد یک هزار و ۹۹۰ مورد و بازرسی بهداشت محیط از اماکن بین راهی با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی به تعداد ۲۴۸ مورد صورت پذیرفته است.
سرپرست سازمان اورژانس کشور به ۳۹۹ مورد بازرسی بهداشت محیط از سامانه‌های آبرسانی و ۸۱ مورد بازرسی بهداشت محیط با اولویت کنترل دخانیات از مراکز عرضه قلیان اشاره کرد و گفت: در این رابطه ۱۱ هزار و ۳۴۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی کشف و معدوم شد و ۲۲۴ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.
کولیوند به ۵ هزار و ۴۱۲ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی اشاره کرد و افزود: همچنین ۳۷ مورد مراکز و اماکن مختلف در این ایام تعطیل شدند.
وی گفت : ۳ هزار و ۵۷۴ مورد نمونه برداری میکروبی آب و ۲ هزار و ۱۵۲ مورد نمونه برداری مواد غذیی در  ایام نوروز انجام شده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين