امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/25 - 15:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنگوی وزارت امور خارجه:

خوش حالی از تبرئه یک ایرانی/تلاش های دیپلماتیک و حمایت های مردمی به ثمر نشست

سخنگوی وزارت امور خارجه از تبرئه نرگس کلباسی بانوی نیکوکار ایرانی در هند ابراز خرسندی کرد و گفت: تلاش های دیپلماتیک و حمایت های مردمی به ثمر نشست.

به گزارش بابل نوین،  سخنگوی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی ضمن ابراز خرسندی از تبرئۀ نرگس کلباسی اشتری بانوی نیکوکار ایرانی از سوی دادگاه تجدید نظر رایاگادای هند، در روزهای آغازین سال ۱۳۹۶ گفت: از این که تلاش های بی وقفۀ دستگاه دیپلماسی کشور و در راس آن شخص وزیر امور خارجه آقای دکتر ظریف، به ثمر نشست و خانم نرگس کلباسی از تمامی اتهامات وارده تبرئه شد، خوشحال هستم.
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد که در کنار تلاش های دیپلماتیک، پیگیری ها و حمایت مردمی نیز بسیار موثر و کارساز بود.‌
قاسمی گفت: وزارت امور خارجه بر اساس وظایف ذاتی خود حامی تمامی شهروندان ایرانی و مدافع حقوق آن ها در خارج از کشور بوده و ان شاءالله در سال جدید نیز این سیاست با جدیت تمام ادامه خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، نرگس کلباسی اشتری بانوی ایرانی است که برای کودکان یتیم و معلول در هند پرورشگاهی ساخت ولی بعد از مفقود شدن یک کودک به قتل غیر عمد، متهم و چندی پیش از سوی دادگاه رایاگادا در شرق هند به یک سال زندان و ۳۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی محکوم شد.
امروز حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا در مورد پرونده نرگس کلباسی اعلام شد و این بانوی نیکوکار ایرانی از همه اتهامات وارده تبرئه و بی گناه شناخته شد.
در حکم دادگاه اعلام شده، این بانوی ایرانی در صورت تمایل می تواند به خاطر تمام مشکلات و سختی هایی که این مدت برایش ایجاد شده است، اعلام خسارت کند./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين