امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/25 - 15:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
دبیر ستاد انتخابات کشور:

فرمانداری‌ها می‌توانند امروز و فردا تا ساعت ۲۴ از داوطلبان ثبت‌نام کنند

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: فرمانداری‌ها و بخشداری‌های محل ثبت‌نام تا ساعت 24 امشب و فردا شب پذیرای ثبت‌نام کنندگان هستند.

به گزارش بابل نوین، علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور، در نشست‌خبری خود در تشریح آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور، گفت: تا امروز ۱۳۴ هزار و ۲۱۱ داوطلب در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند که داوطلبان شورای شهر ۲۷ هزار و ۹۰۸ نفر و روستا ۱۰۶ هزار و ۳۰۴ نفر هستند.

وی افزود: همچنین تعداد ۱۲۶ هزار ۹۵۸ مرد و ۷ هزار و ۲۵۴ زن ثبت نام کرده‌اند، از تعداد داوطلبانی که نام نویسی کرده اند، سنین ۳۶ تا ۴۰ بیشترین تعداد را به خود اختصاص دادند در حالی که کمترین میانگین بین سن‌های ۷۰ به بالا بوده است.
پورعلی مطلق با اشاره به مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات شوراها خاطر نشان کرد: از تعداد داوطلبان انتخابات شورای شهر، ۸۹ هزار و ۷۳۶ نفر سواد خواندن نوشتن و مدرک دیپلم، ۲۵ هزار و ۴۶۱ نفر لیسانس، ۸هزار و ۳۷۶ نفر فوق‌لیسانس، ۶۸۸ نفر دکتری و ۶۳۲ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به بالاترین سن شرکت‌کنندگان در این انتخابات بیان داشت: در آذربایجان و شهر سردشت فردی با ۱۰۱ سال نسبت به ثبت‌نام در این انتخابات اقدام کرده است.

وی همچنین افزود: فرمانداری‌ها و بخشداری‌های محل ثبت‌نام تا ساعت ۲۴ امشب و فردا شب پذیرای ثبت‌نام کنندگان هستند چرا که در قانون تا ساعت ۲۴ این امر مقرر شده است.

پورعلی مطلق خطاب به داوطلبان انتخابات شورای شهر تاکید کرد: ثبت‌نام کنندگان حضور خود را به ساعات پایانی روز انتخابات موکول نکنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برخی ثبت‌نام‌کنندگان برگه عدم سوءپیشینه خود را به همراه ندارند، وزارت کشور در این روزها فرم‌هایی را در محل ثبت‌نام قرار داده تا داوطلبان بتوانند مراحل تشخیص هویت خود را انجام دهند.

دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان خاطر نشان کرد: امروز و تا این لحظه ۱۲ هزار و ۶۵۵ نفر در سراسر کشور ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۱ نفر برای شورای شهر و یک هزار و ۶۰۴ نفر برای شورای روستاها هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين