امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/26 - 14:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید ۳۱۰۰ تن طلا در سال ۲۰۱۶

فهرست۱۰کشور و شرکت برتر تولید کننده طلا در سال ۲۰۱۶ اعلام شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، بنابر گزارش وب سایت Investing News تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۶ به ۳۱۰۰ تن رسید، این میزان تولید معادل سال قبل است به طوری که کانادا، توانست آن بخش از کاهش تولید مکزیک را جبران کند.

این وب سایت، ‌ فهرست ده کشور برتر تولید کننده طلا را به شرح زیر اعلام کرد:

*چین با تولید ۴۵۵ تن برای دهمین سال به جایگاه تولیدکننده برتر طلا رسید. همچنین این کشور علیرغم کاهش ۷درصدی مصرف این ماده معدنی، همچنان برای چهارمین سال پیاپی در رتبه چهارم مصرف کنندگان طلا قرارگرفت.

*استرالیا، در سال ۲۰۱۵تولید طلای این کشور ۲۷۸ تن بود که در سال ۲۰۱۶ به ۲۷۰ تن کاهش یافت.

*روسیه، این کشور در سال گذشته میلادی ۲۵۰ تن طلا تولید و در نظر دارد میزان تولید خود را تا سال ۲۰۳۰به ۴۰۰ تن در سال افزایش دهد.

*ایالات متحده، تولید طلای این کشور در سال ۲۰۱۵، ۲۱۴تن ثبت شد که در سال ۲۰۱۶به ۲۰۹ تن کاهش یافت.

*کانادا، تولید طلای این کشور در سال گذشته میلادی با افزایش چشمگیری نسبت به سال ۲۰۱۵از ۱۵۳ تن به ۱۷۰ رشد کرد.

*پرو، در سال ۲۰۱۶ با افزایش جزئی نسبت به سال قبل تولید طلا در پرو از ۱۴۵تن به ۱۵۰ تن افزایش یافت.

*آفریقای جنوبی از ۱۴۵ تن در سال ۲۰۱۵به ۱۴۰ تن در سال ۲۰۱۶ کاهش یافت. لازم به ذکر است که تولید طلا در این کشور از سال ۱۹۸۰ تا کنون افت ۸۵ داشته که اقتصاد جهانی را نیز تحت تأثیر قرار اده است.

*مکزیک، این کشور در سال ۲۰۱۵ میزان تولید طلای خود را ۱۳۵ تن ثب کرد که این مقدارد در سال ۲۰۱۶ به ۱۲۵ تن کاهش یافت.

*اندونزی، با تولید ۱۰۰ تن طلا در سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل که تولید ۹۷ تن به ثبت رسیده افزایش یافته است.

*ازبکستان، این کشور در سال ۲۰۱۶ میزان تولید طلای ۱۰۰ تن را به ثبت رساند. معدن Muruntau در کشور ازبکستان یکی از بزرگترین معادن روباز جهان است.

به گزارش وب سایت ماینینگ، همچنین ۱۰شرکت برتر در حوزه طلا و میزان تولیدات آنها در سال ۲۰۱۶ به شرح زیر است:

*شرکت Barrick Gold کانادا عیلرغم کاهش تولید ۹ درصدی، با تولید ۱۵۶ هزار و ۴۸۹ کیلوگرم طلا در رتبه نخست شرکت‌های برتر این حوزه قرار گرفت.

*رتبه دوم به شرکت امریکایی Newmont Mining با ۶ درصد افزایش تولید نسبت به سال ۲۰۱۵ و تولید ۱۳۸ هزار و ۹۱۲کیلوگرم تعلق گرفت.

*شرکت Anglo Gold Ashanti در افریقای جنوبی با افت تولید ۸ درصدی نسبت به سال۲۰۱۵رقم تولید خود را در سال گذشته میلادی ۱۰۲ هزار و ۹۰۸کیلوگرم رساند و در جایگاه سوم ایستاد.

* شرکت Gold Corp در آرژانتین جنوبی تولید طلای ۸۱هزار و ۳۶۳ کیلوگرمی را باوجود کاهش ۱۷ درصدی نسبت به سال گذشته به ثبت رساند و در رتبه چهارم جای گرفت.

*شرکت کانادایی Kinross Gold بارشد ۸درصدی و تولید ۷۹هزار و ۹۵کیلوگرم در رتبه پنجم قرار گرفت.

*شرکت استرالیایی Newcrest Mining نیز با تولید ۶۹هزار و ۱۳۹کیلوگرم طلا و باوجود کاهش تولید یک درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ در رتبه ششم این فهرست قرار گرفت.

*شرکت Gold Fields آفریقای جنوبی نیز بدون تغییر نسبت به سال ۲۰۱۵ با تولید ۶۰ هزار و ۹۵۱ کیلوگرم طلا در رتبه هفتم است.

*شرکت روسی Polyus Gold با رشد چشمگیر ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته میزان تولید خود را به ۵۵ هزار و ۸۴۸ کیلوگرم رساند و در رتبه هشتم جای گرفت.

*در سال ۲۰۱۶، شرکت Agnico Eagle کانادا ۴۷ هزار و ۶۰ کیلوگرم طلا تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن یک درصد کاهش یافت.

*شرکت Sibanye Gold آفریقای جنوبی نیز با کاهش یک درصدی نسبت به سال گذشته در سال ۲۰۱۶ تولید طلای خود را ۴۲ هزار و ۸۰۷ تن به ثبت رساند و توانست در فهرست ۱۰ شرکت برتر این حوزه قرار گیرد./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين