امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/26 - 20:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اردوغان دوباره مقام‌های آلمان را فاشیست خواند

به گزارش بابل نوین، رئیس جمهور ترکیه به‌خاطر حمله گروه‌های نئونازی به مساجد مسلمانان در برلین، دوباره مقامات آلمان را فاشیست خطاب کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (یکشنبه) مقامات آلمان را بخاطر مقابله نکردن با هتک حرمت مساجد مسلمانان در شهرهایشان، «فاشیست» خطاب کرده و خواستار مجازات گروه‌های نئونازی شد.

اردوغان طی سخنرانی در جمع هوادارنش در «استانبول» ضمن محکوم کردن منع فروش تسلیحاتی آلمان به ترکیه، گفت برلین به آنکارا که متحد او بعنوان یک عضو «ناتو» است سلاح نمی‌فروشد اما آنها را در اختیار گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی همچنین افزود: «آنها به رئیس جمهور ترکیه می‌گویند دیکتاتور ولی زمانی که ما آنها به‌دلایلی فاشیست می‌نامیم، به مقامات آلمانی برمی‌خورد.»

اردوغان ضمن انتقاد از انفعال مقامات آلمانی در برابر گروه‌های نئونازی که به مسلمانان و اتباع ترکیه در آلمان حمله می‌کنند، تاکید کرد ترکیه خوستار صلح با همه کشورهاست و هیچ سیاست خصمانه‌ای با کسی ندارد.

آنکارا در هفته‌های اخیر شاهد تنش‌های وخیمی با کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند بر سر سخنرانی وزیرانش جهت جمع‌آوری رای «بله» برای رفراندوم تغییر قانون اساسی در جمع اتباع ترک در کشورهای مذکور است.

مخالفت دولت‌های اروپایی با برگزاری سخنرانی و تجمعات تبلیغاتی مقامات ترکیه در کشورهایشان برای جمع کردن رای مثبت به تغییر قانون اساسی در همه‌پرسی ۲۷ فروردین، باعث عصبانیت بیش‌ازحد آنکارا شده بگونه‌ای که حتی اروپا را تهدید به تحریم می‌کنند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين