امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/27 - 15:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هفته فرهنگی ایران در قبرس برگزار شد

هفته فرهنگی ایران با حضور استادکاران صنایع دستی استان فارس، هنرمندان موسیقی محلی بوشهر و برگزاری نمایشگاه عکس در قبرس برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، در این برنامه فرهنگی که برای بزرگداشت نوروز و ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، سفیران و دیپلمات های مقیم، مقام ها و شخصیت های برجسته قبرس و گروه های مردمی در شهر نیکوزیا و هموطنان ایرانی در شهرهای مختلف مشارکت کردند.
«رضا زبیب» سفیر جمهوری اسلامی ایران در قبرس در آئینی که با حضور سیاستمداران خارجی و داخلی برگزار شد، ضمن شادباش سال نو، در خصوص روز بین المللی نوروز، آئین های این ایام و سال نو در ایران سخنرانی کرد.
وی همچنین در سخنانی در حضور ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی در شهر فاماگوستا، با شادباش زادروز فاطمه زهرا (س) و روز زن که با سال نو همزمان شده بود، از انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت به عنوان یک عید اجتماعی یاد کرد و از همه ایرانیان مقیم قبرس دعوت کرد که به عنوان یک وظیفه اجتماعی در این انتخابات حضوری گسترده داشته باشند.
اجرای قطعاتی از موسیقی و آوازهای محلی جنوب کشورمان توسط گروه موسیقی «آوای موج» از بوشهر، برگزاری کارگاه های هنری توسط اساتید اعزامی از استان فارس در رشته های مینیاتور، نقاشی با رنگ روغن، سیاه قلم و میناکاری بخشی از برنامه های آئین هفته فرهنگی ایران در شهرهای قبرس بود.
همچنین نمایشگاهی از آثار نقاشی و عکس از مناطق مختلف و جاذبه های تاریخی ایران در این برنامه فرهنگی برگزار شد که مورد استقبال هموطنان و دیپلمات های مقیم این کشور قرار گرفت.
این برنامه فرهنگی به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در قبرس برگزار شده است./ص

ایرنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين