امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/28 - 11:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جستجو برای یافتن ۲ مفقودی سیل بوشهر ادامه دارد

به گزارش بابل نوین، در ارتباط با عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی استان‌های متاثر از سوم فروردین ماه تا ساعت ۶ صبح امروز اظهار داشت: در این مدت ۱۵ استان ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان و یزد تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند.

وی افزود: بر همین اساس ۱۶۹ شهر، روستا و مناطق عشایر نشین و همچنین ۸ هزار و ۶۸۰ تن امدادرسانی شدند و ۶۸ تن نیز نجات یافتند. متاسفانه ۲ تن (دشتی–روستای دشت پلنگ) مفقود هستند. همچنین ۵ تن (دشتی، پل گرخک ۲ تن، دشت پلنگ ۲ تن، فسا ۱ تن) جان باخته‌اند.
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اسکان اضطراری ۳ هزار و ۹۹۱ تن و انتقال ۱۶۳ تن به مناطق امن افزود: همچنین ۶۷ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شدند و تخلیه آب از ۱۰۱ واحد مسکونی صورت گرفت.
وی به فعالیت ۲۰۰ تیم عملیاتی (۹۱۱ تن امدادگر و نجاتگر) در این مدت اشاره کرد و گفت: همچنین ۲۴۹ دستگاه چادر، ۲ هزار و ۳۹۰ تخته پتو، ۴۳۰ تخته موکت، ۲ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم نایلون، ۵۰۰ ست شستشو و ۲۴۰ شعله والور و فانوس، ۲۷ هزار و ۶۰۰ قوطی کنسروجات، یک هزار و ۴۶۰ قرص نان، ۵۶۵ بطری آب معدنی، ۶۸۰ کیلوگرم برنج و ۱۲۶ کیلوگرم حبوبات میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.
 معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر بیان داشت: ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی نیز به صورت هوایی به مناطق سیل‌زده کرمان ارسال شده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين