امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/29 - 17:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت:

۱۸۲ رستوران بین راهی متخلف و ۴۴۶ مرکز عرضه قلیان تعطیل شدند

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: از اول اسفند تاکنون یک میلیون و 900 هزار بازرسی بهداشتی از اماکن عمومی انجام شده است و در این بازرسی ها 182 رستوران بین راهی متخلف و 446 مرکز عرضه قلیان تعطیل شدند.

به گزارش بابل نوین، رضا غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از اول برنامه سلامت نوروزی یعنی اول اسفند ۹۵ تا کنون ۷۶۰ هزار و۹۴۴ بازدید بهداشت محیطی از مراکز عرضه و طبخ مواد غذایی در کشور انجام شده و در این بازرسی ها ۱۱ هزار و ۷۱۲ واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند و دو هزار و۸۰۶ مرکز طبخ و عرضه مواد غذایی متخلف نیز تعطیل موقت شدند.
وی افزود: در این بازرسی ها همچنین ۲۶ هزار و ۵۱۷ مورد بازدید بهداشت محیطی از اماکن و رستوران های بین راهی انجام شد و بر اساس آن ۴۵۸ امکنه و رستوران بین راهی متخلف به دادگاه معرفی شدند و ۱۸۲ مورد اماکن و رستوران های بین راهی متخلف نیز تعطیل شدند.
غلامی گفت: علاوه بر آن ۱۳ هزار و ۵۶۴ مورد بازدید بهداشت محیطی از مراکز عرضه قلیان نیز از ابتدای اسفند تاکنون انجام شده است که بر اساس آن هزار و ۱۸۸ مرکز عرضه قلیان به مراجع قضایی معرفی و ۴۴۶ مرکز عرضه قلیان نیز تعطیل شدند.
وی ادامه داد: در این بازرسی ها در مجموع یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۲۶۷ کیلو گرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شد، سه هزار و ۷۷۴ مرکز و واحد متخلف اعم از اغذیه فروشی یا سایر مراکز عمومی غیر بهداشتی از جمله آرایشگاه ها و مراکز اقامتی تعطیل شد./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين