امروز : پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ - ۱۴:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل در دیدار با اعضای شورای اداری:

مسئولان باید هوشیار باشند که مردم نسبت به نظام بدبین نشوند/ هیچ امری در اسلام مانند اعتقاد به ولایت فقیه نیست

امام‌جمعه بابل در دیدار با شورای اداری این شهرستان گفت: ما وظیفه داریم چهره درستی از نظام اسلامی را در پس پست‌هایمان برای مردم ترسیم کنیم، بنده به عنوان روحانی، شما به عنوان مسئول و خدمت‌گذار همه باید هوشیار باشیم که مردم نسبت به نظام بدبین نشوند.

به گزارش بابل نوین،  حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام‌جمعه بابل در دیدار با شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: تقارن روزهای نخستین بهاربا آغاز ماه رجب و مناسبت ایی که در آن وجود دارد از برکاتی است که باید قدرش را بدانیم.

وی افزود: در میان برکاتی که خداوند بر ما نازل می‌کند برخی مادی و برخی معنوی هستند، فصل بهار که دلالت بر عالم قیامت دارد از نمونه‌های برکات خداوندی‌است.

امام‌جمعه بابل با برشمردن برکات مادی و معنوی ملت‌ها گفت: خداوند به همه مردم برکاتی ارزانی داشته اما ملتی ممکن است زنده باشد، نفس بکشد ولی از دید قرآن ملتی مرده باشد، آنگاه که با نورانیتی که خداوند در آن ملت قرار می‌دهد آنان حیاتی دوباره می‌یابند این حیات برکت معنوی است، همان‌طور که درخت و گیاهان در بهار زنده می‌شوند ایمان و جامعه در حکومت اسلامی زندگی نو می‌یابند.

این مقام مسئول ادامه داد: ملتی که این برکت را قدر بداند با دولت‌ها و ملل دیگر برابر نیست، امتی که پای نظام اسلامی که احیاگرشان بوده می‌ایستد با ملت‌های خفته در خواب یکسان نیست.

وی افزود: بنده با بسیاری از عقلا و علمای کشورهای اسلامی برخورد داشته‌ام و آنان همواره با دید پرحسرت به ما و نظام‌مان می‌نگرند، حسرتی برگرفته از امنیت، اقتدار و عظمت این نظام که  زیر سایه ولایت فقیه محقق شده است.

حجت‌الاسلام روحانی ضمن بیان روایتی از امام محمد باقر(ع) ولایت را اوجب واجبات دانست و گفت: امام باقر(ع) فرمودند “هیچ امری در اسلام به مانند اعتقاد به ولایت فقیه نیست زیرا که ولایت کلید واجبات دین است”.

وی تصریح کرد: افتخار نظام اسلامی دارا بودن فردی عادل و پاک تحت عنوان ولی فقیه است که جامعه را در رسیدن به معنویت یاری می‌کند، حکومت اسلامی بستری است که حتی بسیاری از امامان ما بنا به شرایط حاکم از آن محروم شدند، پس بر ماست که همواره یاد و آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب و شهدا را زنده نگاه داشته که این بستر را فراهم کردند و ما باید بکوشیم این امانت را به صورت کامل و با سلامتی به دست صاحب بر حقش امام زمان(عج) برسانیم.

رئیس شورای فرهنگ‌عمومی شهرستان بابل اظهار کرد: اگر مسئولین در جامعه‌ای که تحت فرمان ستمگران و ظالمان است خدمت کنند، این کارشان حرام و باید خود را از سیطره طاغوت نجات دهند اما اگر تحت فرمان حکومت اسلامی باشند، انجام هر خدمت و وظیفه‌ای برایشان واجب است، کاری که این مسئولین باید در نظام اسلامی صورت دهند از مشکلات مردم گره‌گشایی کردن است.

وی با اشاره به اهمیت دینی پست‌های دنیوی افزود: همه ما باید به مسئولیت‌هایمان به دید تکلیف نگاه کنیم، برگه انتصاب ما به پستی تنها یک سند اداری است اما از جهت دینی خدمت به خلق و کم‌کاری نکردن وظیفه ماست.

روحانی ادامه داد: خدا رحمت کند شهید بزرگوار رجایی را که وقتی از او سوال کردند اگر دو ساعت دیگر از دنیا بروید چه می‌کنید فرمود “بدون ذره‌ای تردید و نگرانی مسئولیت خود را تا آخرین لحظه ادامه‌ می‌دهم”، حرف ایشان به این معناست که خدمت به مردم و انجام درست وظایف کمتر از واجبات نیست.

ایشان تصریح کرد: ما وظیفه داریم چهره درستی از نظام اسلامی را در پس پست‌هایمان برای مردم ترسیم کنیم، بنده به عنوان روحانی، شما به عنوان مسئول و خدمت‌گذار همه باید هوشیار باشیم که مردم نسبت به نظام بدبین نشوند، مدیری که در راس سازمانی قرار دارد باید مجموعه‌اش را به گونه‌ای اداره کند که قدر و منزلت نظام در برخوردشان با مردم متجلی باشد.

امام‌جمعه بابل با بیان نکاتی به مدیران گفت: مدیران باید با برنامه‌ریزی فعالیت کنند و بدانند در سال جدید باید به کجا برسند و ضعف‌هایشان چیست، بدترین آفت برای سازمان‌ها روزمرگی در انجام وظایف است، مدیر موفق کسی است که برنامه دارد و برای رسیدن به آن هر لحظه تلاش می‌کند و همه عوامل را به سوی آن پیش‌ می‌برد.

وی افزود: باید در ادارات، سازمان‌ها و در مجموع از فعالیت‌های شهرستان ارزیابی صورت بگیرد و از مسئولانی که خدمتی شایسته انجام دادند تقدیر شود، به فرموده امام علی(ع) “خوب و بد نباید با هم یکسان باشند”، آنان که خوب عمل می‌کنند باید تکریم شوند.

حجت‌الاسلام روحانی تهیه لیستی از اقدامات شهرستان در زمینه اقتصاد مقاومتی را لازم دانست و تاکید کرد: چقدر خوب است خدمات هر استان با شاخص‌های اقتصاد مقاومتی سنجیده شود، همان گونه که فرماندار محترم پیشنهاد دادند لیستی از اقداماتی که در بابل در خصوص اقتصاد مقاومتی صورت گرفت باید تهیه شود و این لیست به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کنیم تا شاید به این صورت موجبات خرسندی و سرور رهبرمان را فراهم کنیم.

وی با تشکر از اقداماتی که در رفع مشکلات مردم صورت گرفت تصریح کرد: مشکلات فراوانی در این شهرستان بود که اکنون به تدریج با آهنگ خدمت مسئولان در حال کم شدن است، مشکلاتی مانند گاز، جاده، حوزه سلامت و … اما در مواردی مانند گردشگری، تربیت‌بدنی نواقص وجود دارد که با تخصیص درست امکانات و مدیریت ویژه از سوی مسئولان باید رفع شود، این نقایص توجیه‌بردار نیست، باید در استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات اولویت‌بندی شود و ادارات پاسخ‌گو باشند.

امام‌جمعه بابل در پایان با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌روی گفت: از افتخارات نظام انتخابات آزاد است که بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید با مرّ قانون انجام بگیرد، ان‌شاالله بتوانیم با انتخاب افراد شایسته نظام اسلامی را با عزت و سربلندی به حکومت امام عصر(عج) متصل کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين