امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ - ۱۲:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرماندار بابل:

آماده برای اجرای سیاست‌هایی هستیم که تکلیف شرعی و قانونی ماست

فرماندار بابل گفت: در سال جدید با توجه به نامی که رهبری برای امسال مشخص کردند برنامه‌ها و اقداماتی را خواهیم داشت و آماده برای اجرای سیاست‌هایی هستیم که تکلیف شرعی و قانونی ماست.

به گزارش بابل نوین، محمدتقی عباس‌پور  در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال ۹۶ با تبریک عید نوروز اظهار کرد: در روز دوازدهم فروردین سه مناسبت داشتیم،، روز جمهوری اسلامی ایران، روزی که با تدبیر و رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی، مردی که نظام نوینی را در سطح جهانی با تکیه بر اعتقادات مذهبی و مکتب‌الهی برای اولین‌بار در دنیا نظام نوین را بنانهاد.

وی افزود:با تدبیر امام(ره)و اطاعت ملت از ولایت‌فقیه نظامی بنیان نهاده شد که بعد از ۳۸ سال از مقتدرترین و محبوب‌ترین حکومت‌های جهان است و هر روز با بهر‌ه‌گیری از اصل مترقی ولایت‌فقیه جلوه بیشتری پیدا می‌کند.

فرماندار ویژه بابل ادامه داد: روز ۱۹فروردین ولادت امام محمدتقی(ع)، ۲۲ فروردین ولایت امام علی(ع) و ۲۴ فروردین وفات حضرت زینب(س) را در پیش داریم که امیدواریم در ادارات و سازمان‌ها مراسمات این مناسبت‌ها بصورت شایسته انجام شود.

این مقام مسئول با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که از سوی رهبری برای سال جدید انتخاب شد تصریح کرد: ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی در قالب کمیته‌های صادرات، سود، اشتغال، قاچاق کالا، تصحیح و رفع موانع تولید، آرد و نان جلساتی تشکیل داده و مصوبه‌هایی را در سال گذشته اجرا کردند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های محوری دولت در سال ۹۵ بحث رونق تولید بوده است و به واحدهایی که برای ادامه کار و یا توسعه مشکلاتی داشتند اعتباراتی اختصاص داده شد.

عباسپور با اشاره به جایگاه مازندران در کشور در این زمینه گفت:  مازندران در کسب این اعتبارات رتبه نخست و بابل در استان رتبه اول را کسب کرد این مسئله نشان از ظرفیت بالای شهرستان دارد.

وی ادامه داد: در مجموع ۳۳۱ بنگاه برای جذب این اعتبارات و دریافت تسهیلات ثبت‌نامه که ۱۲۷ بنگاه از این تسهیلات استفاده کردند و در بحث تبصره ۲۶ قانون بودجه که در غالب مشاغل خانگی و خوداشتغالی است کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان درخواست داشته که سه میلیارد آن را جذب کرده است.

معاون استاندار افزود: اداره بهزیستی ۸۰ میلیون تومان اعتبار داشته که با ۶۰ اشتغال همه را جذب کرده است و صندوق مهر امام رضا ۶ میلیارد درخواست داشته که همه آن را جذب کرد.

وی تصریح کرد: مجموعا در بحث مشاغل خانگی و خوداشتغالی ۷۱۳ شغل در سال گذشته ایجاد شد و در بحث خسارت وارد به بخش کشاورزی، دولت با توجه به سرمای ایجاد شده ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به باغداران مرکبات و ۲۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کیوی­ کاران وعلاوه بر آن وام کم‌بهره به باغداران داده است.

عباسپور ادامه داد: در بحث امهال وام کشاورزی که دولت مصوبه و ابلاغ کرد ۲۰ بانک عامل در این باره همکاری داشتند که متاسفانه بعضی از بانک‌ها همکاری خوبی نداشتند، همچنین در بحث گزارش عملکرد اعتبارات طرح مکانیزاسیون کشاورزی در قالب حمایت از تولیدات بخش کشاورزی ۴۹۱ نفر ازاین تسهیلات استفاده کردند.

وی اظهار داشت: بخشودگی جرایم بیمه‌ای که یکی از برنامه‌های دولت برای کارگاه‌هایی که به بیمه تامین اجتماعی بدهی دارند برای سرپا ماندن این کارگاه‌ها و جریان اشتغال در آن‌ها بود که در این بخش، تامین اجتماعی بابل در مجموع با ۷۳۵ کارگاه بالغ بر چهارمیلیارد و سیصد و نود و پنج میلیون تومان بخشیدگی اعمال شد.

فرماندار بابل افزود: قطعا در سال جدید با توجه به نامی  که رهبری برای امسال مشخص کردند برنامه‌ها و اقداماتی را خواهیم داشت و آماده برای اجرای سیاست‌هایی هستیم که تکلیف شرعی و قانونی ماست.

وی در پایان گفت: در بحث انتخابات طبق ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و ۶۷ مکرر قانون انتخابات شورای‌اسلامی شهر و روستا، حسب درخواست فرماندار و بخشداران تابعه، تمامی دستگاه‌های عمومی و دولتی مکلف‌اند تمامی امکانات و کارکنان خودرا برای انجام مطلوب فرآیند انتخابات تا پایان انتخابات در اختیار فرمانداران و بخشداران قرار دهند.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين