امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/31 - 20:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت تخم‌مرغ پرواز کرد

هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی فله در سطح شهر تهران به ۱۳ هزار تومان تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و تخم مرغ بسته‌بندی شده به ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

به گزارش بابل نوین، قیمت تخم‌مرغ در ایام تعطیلات نوروزی افزایش‌یافته و رکورد کم  سابقه‌ای را از قیمت این محصول بر جای گذاشته است.

 

بر این اساس هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی که قبل از تعطیلات نورزی حدود ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رسید اکنون به قیمت ۱۳ هزار تومان تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان  و تخم مرغ ۳۰ عددی بسته‌بندی شده نیز ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان در سطح شهر تهران به فروش می‌رسد.

یکی از خُرده فروشان درباره دلیل این افزایش قیمت می‌گوید:  در تعطیلات نورزی بار کمتر از سوی مرغ داری‌ها برای توزیع در بازار حمل می‌شود و به نظر می‌رسد که با پایان یافتن تعطیلات نورزی دوباره به قیمت اسفندماه سال گذشته بگردد.

خواربارفروش دیگری نیز می‌گوید: افزایش قیمت برخی از کالاها مصرفی مردم در تعطیلات نورزی، تبدیل به رویه‌ای هرساله شده است و به‌محض اینکه زمینه ورود کالایی به بازار کم می‌شود قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

بنابراین گزارش قیمت هر شانه تخم مرغ در سال گذشته به ویژه در نیمه ابتدایی سال قیمت کمتری داشت به طوری که هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی با وزنی کمتر از ۲ کیلو گرم حدود ۸ تا ۹ هزار تومان به فروش می‌رسید. /ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين