امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/31 - 21:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمایت رئیس ای اف سی از پیشنهاد هشت سهمیه برای آسیا در جام جهانی۲۰۲۶

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از پیشنهاد اختصاص هشت سهمیه به این قاره در جام جهانی 2026 حمایت کرد.

به گزارش بابل نوین، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون آسیا نحوه توزیع سهمیه ها در جام ۲۰۲۶ را منصفانه بیان کرد.
مجمع فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مرکب از رئیس فیفا و شش کنفدراسیون قاره ای روز پنجشنبه با پیشنهاد اختصاص سهمیه هر قاره برای جام جهانی ۲۰۲۶ موافقت کرد.
جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ با حضور ۳۲ تیم برگزار می شوند، اما براساس تصمیم فیفا از سال ۲۰۲۶ قرار است این تورنمنت با حضور ۴۸ تیم برگزار شود.
شیخ سلمان گفت که افزایش سهمیه آسیا به رشد فوتبال در این قاره کمک می کند. این سهمیه ها بازتاب جایگاه آسیا به عنوان بزرگترین قاره جهان از نظر وسعت و جمعیت و قدرت اقتصادی آن است.
سهمیه های پیشنهادی قرار است برای تصویب به شورای فیفا ارائه شود. این شورا روز ۱۹ اردیبهشت (۹ ماه مه) در منامه پایتخت بحرین تشکیل جلسه می دهد.
سهمیه های پیشنهادی برای هر کنفدراسیون به شرح زیر است:
کنفدراسیون آسیا: هشت سهمیه مستقیم
کنفدراسیون آفریقا: ۹ سهمیه مستقیم
کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب (کونمبول) : ۶ سهمیه مستقیم
کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی: ۶ سهمیه مستقیم
کنفدراسیون اقیانوسیه: یک سهمیه مستقیم
اتحادیه فوتبال اروپا: ۱۶ سهمیه مستقیم
کشور میزبان نیز یک سهمیه مستقیم دارد و سهمیه آن از کنفدراسیون مربوطه کسر می شود. در مواردی که دو کشور میزبان هستند، تعداد سهمیه کشورهای میزبان از طرف شورای فیفا تعیین خواهد شد.
برای دو سهمیه باقیمانده تورنمنت پلی آف با حضور شش تیم برگزار می شود تا از میان آنها دو تیم به جام جهانی راه پیدا کنند. این شش تیم از همه قاره ها به جز اروپا (و یک تیم از کنفدراسیونی که کشور میزبان در آن قرار دارد) هستند./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين