امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/04/01 - 7:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان
تلخند

انواع دزدی

اختلاس نوع مدرن، پیشرفته، با کلاس، سودآور از انواع دزدی است، در این دزدی، شخص با بر تن کردن گران‌ترین نوع از کت و شلوار، و بر عهده گرفتن مسؤولیتی دهان پر کن و نشستن مداوم بر روی یک صندلی راحت و گردان در پشت یک میز و داشتن یک منشی که دائم در جواب ارباب رجوع بگوید: ایشان در جلسه هستند، انجام می‌‌شود.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، در اقصی نقاط جهان، دزدی‌های ریز و درشتی صورت می‌گیرد که انواعی دارد.

در بعضی از کشورها دزدی‌ها کوچک و کم و در بعضی دیگر از کشورها دزدی‌ها بزرگ و زیاد هستند.

اما در کشوری به نام ایران، برای اولین بار در خاورمیانه و بلکه حتی در جهان، دزدی مفهوم خود را به عنوان یک کار ناپسند در جهان از دست داده و دچار تحولی شگرف شده که جهانیان را دچار شگفتی است و سبب شده تا جامعه‌شناسان و روانشناسان و کلاً همه چیزشناسان در جهان، تمامی تحقیقات خود را یا رها کرده و یا آنها را بسوزانند و خاکسترش را بر باد دهند.

اینجا ایران است و این هم انواع دزدی با مفهوم دگرگون یافته آن:

– کش رفتن: کش رفتن یکی از انواع خفیف دزدی می‌‌باشد، در این نمونه بسیار ضعیف فرد دزد، در مغازه‌ها اغلب اقلام کم ارزش چون آدامس و پفک را می‌‌دزدد، این نوع از دزدی سبب هیچ گونه افتخاری نمی‌شود.

– تک زدن: از دیگر انواع ضعیف دزدی خفیف است و فرد دزد به همکاری دوستش یکی دو قلم از اجناس فروشگاه را تک می‌‌زند. این نوع نیز سبب خفت دزد و هیچ گونه افتخاری ندارد.

– کف رفتن: این نوع دزدی خفیف مستلزم فراگیری مهارتی اندک است، یعنی شخص کف رونده باید ترفند‌هایی را آموزش ببیند تا پول در دست مردم را در حسن شمارش کف برود، این دزدی به خاطر مهارت اندک موجب شدی و تفریح هم می‌‌شود.

– جیب زدن: این نوع دزدی، از انواع متوسط دزدی می‌‌باشد و باید فرد دزد، از کودکی تحت تعلیم قرار بگیرد، این نوع دزدی تا حدودی کثیف و منفور و همیشه نفرین مال‌باخته را پشت سر دارد.

– بلند کردن: در این نوع دزدی، شخص دزد، باید بدنی ورزیده داشته باشد، این نوع دزدی به دلیل مشقت‌های فراوان برای دزد، حلال می‌‌شود.

– دله دزدی: این نوع از انواع دزدی، مخلوطی از همه شاخه‌های نام برده شده است و در اکثر موارد، دزد، در میان رفقایش کوچک شده و به دله دزدی اعتراف نمی‌کند، (شرم بر تو باد، خاک تو سر).

– راه زدن: این نوع دزدی، برخلاف نام پر سابقه‌اش، با تغییر ظاهر و حفظ هویت کاربرد فراوانی دارد، این فرقه از دزدان، هنوز هم مورد احترام هستند( البته بیشتر ز روی ترس).

– اختلاس از صندوق‌ها و بانک‌ها و ادارات: کشف در ایران: رواج در ایران: این نوع از دزدی، نوع مدرن، پیشرفته، با کلاس، سودآور از انواع دزدی است، در این دزدی، شخص با بر تن کردن گران‌ترین نوع از کت و شلوار، و بر عهده گرفتن مسؤولیتی دهان پر کن و نشستن مداوم بر روی یک صندلی راحت و گردان در پشت یک میز و داشتن یک منشی که دائم در جواب ارباب رجوع بگوید: ایشان در جلسه هستند، انجام می‌‌شود.

در این نوع دزدی، دزد، دزد محسوب نمی‌شود، به زندان نمی‌رود، بلکه به خاطر توانایی‌های قابل توجه وی، یا به خارج از کشور به عنوان یک مغز فرار می‌‌کند و یا از پستی به پست بهتر ارتقاء می‌یابد.

مخلص شما، اختلاسگر باشید../ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين