امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۳ - ۱۱:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام انصاریان:

باید در مقابل فشارهای دشمنان بر مواضع انقلابی خود پافشاری کنیم

حجت‌الاسلام انصاریان در سالگرد رحلت آیت‌الله روحانی گفت: باید در مقابل فشارهای دشمنان متحد بود و بر مواضع انقلابی خود پافشاری کنیم، هدف دشمن از فشارهای اقتصادی و سیاسی دست برداشتن ما از آرمان‌های نظام و اسلام است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین انصاریان در هجدهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله هادی روحانی نماینده فقید ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: امری که باید مدنظر یک شیعه واقعی قرار گیرد توجه به سیره و نگاه متعالی اهل‌بیت(ع) در زندگی است و امام هادی(ع) در سفارشی به یکی از یاران خود که به شدت از مشکلات مالی و معیشتی رنج می‌برد توجه و نگاه به نعمت‌های الهی را موجب آرامش خاطر در میان مشکلات دانست.
وی افزود: از نعمت‌های بزرگ خداوند که در زندگی خود غافل از آن هستیم نعمت محبت اهل بیت(ع) و ادای طاعت الهی است.
استاد حوزه علمیه نعمت سلامتی را دیگر نعمت‌های بزرگ خداوند بر شمرد و ادامه داد: شمارش دقیق نعمت‌های الهی برای انسان آرامش خاطر را به همراه دارد و دغدغه‌های ناشی از فشارها و مشکلات زندگی را برای انسان می‌کاهد.
وی با اشاره به مشکلاتی که در سایه تحریم‌های سال‌های اخیر برای کشور ایجاد شده گفت: برخی‌ها در کشور به جای اینکه انتقادها و مواضع خود را به علت فشارهای اقتصادی دشمنان متوجه آنان کنند، لب به انتقاد از نظام اسلامی می‌گشایند.
حجت‌الاسلام تصریح کرد: باید در مقابل فشارهای دشمنان متحد بود و بر مواضع انقلابی خود پافشاری کنیم، هدف دشمن از فشارهای اقتصادی و سیاسی دست برداشتن ما از آرمان‌های نظام و اسلام است اما امتی که در مکتب اهل‌بیت(ع) پرورش یافته است با پیروی از سیره اهل‌بیت(ع) زیر فشارها تسلیم نمی‌شود.
وی افزود: در کشور غارتگران، رباخواران‌و مفسدان اقتصادی روحیه قناعت‌گرایی ندارند و این مسئله آن‌ها را به سمت انحراف‌و دست‌ندازی به بیت‌لمال می‌کشاند.
این مولف و پژوهشگر برجسته علوم اسلامی ادامه داد: باید برای ایستادگی در مقابل فشارها فرهنگ قناعت‌گرایی در جامعه ترویج شود، علمای برجسته و بزرگی مانند آیت‌الله روحانی کارخانه‌های هدایت و روشنگری در میان مردم هستند و الگوهای بی‌بدیلی از زهد و فرهنگ قناعت‌گرایی محسوب می‌شوند.
وی یادآور شد: علمای بزرگ اسلامی در زندگی خود هیچ‌گاه نگاه مادی به زندگی نداشته و زندگی زاهدانه آن‌ها گواه این مدعا است.
انصاریان با اشاره به جایگاه علمای ربانی در میان امت اسلامی تاکید کرد: عالم حقیقی از خود خرج می‌کند تا یک امت را نجات دهد و با مردم و در کنار آن‌ها قرار دارد تا مردم را بیشتر به اسلام دلبسته کند.
وی افزود: علمایی مانند آیت‌الله روحانی حکم پیامبران را در میان امت دارند و منبع روشنایی و هدایت هستند.
استاد اخلاق حوزه با اشاره به برخی از خدمات آیت‌‌الله روحانی از جمله احیای حوزه علمیه و تربیت هزاران طلبه و روحانی برجسته گفت: برکات وجود آیت‌الله شیخ هادی روحانی در خدمت به اسلام همین بس که سال‌ها در حوزه علمیه ایشان علما، مفسران و مبلغان برجسته و بزرگ دینی تربیت می‌شوند.
وی حضور کم‌نظیر مردم در تشییع باشکوه آیت‌الله روحانی را نشان از میزان علاقه‌مندی مردم به علمای خدمت‌رسان بیان و اظهار کرد: آیت‌الله روحانی تلاش خود را برای احیای دین و تبیین معارف دینی در طول حیات خود به کار برد و سرانجام نیز در آغوش علم دفن شد.
حجت‌الاسلام انصاریان در پایان گفت: حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) در خصوص جایگاه علمای حقیقی وجود دارد که می‌فرمایند” باید با جدا کردن علمای حقیقی با عالمان بدون عمل مردم را به سوی نور علمای حقیقی هدایت کرد” و دلیل آن وجود علمای برجسته ‌ای مانند علامه سعیدالعلما مازندرانی، علامه اشرفی و آیت‌الله روحانی است که موجب ماندگاری و پایداری دین در طول تاریخ عصر غیبت شده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين