امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۳ - ۱۱:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«شب‌های شاعر» خجسته‌ترین اتفاق ادبی سال ۹۵ بود

به گزارش بابل نوین، رضا اسماعیلی شاعر درخصوص سال ۹۵ و مهمترین اتفاق ادبی آن اظهار داشت: اگر بخواهیم در این سال بزرگترین اتفاق ادبی را برشمریم شاید اغراق نباشد که به برگزاری منظم و مستمر «شب‌های شاعر» توسط موسسه هنری رسانه ای اوج اشاره کنیم. مراسمی که به همه طیف های ادبی خانواده انقلاب توجه کرد و در آن همه شاعران و نویسندگان خیمه ادبیات انقلاب اسلامی دیده شدند.

وی افزود: نکوداشت ها و بزرگداشت هایی که توسط این موسسه صورت گرفت موجب وفاق، همدلی و تقویت گفتمان انقلاب شد و به طور کلی می توان گفت برگزاری آن یکی از بهترین و خجسته ترین اتفاقاتی بود که در سال ۹۵ افتاد. ان شاالله در سال جدید شاهد باشیم که سایر نهادها نیز برنامه های این چنینی را برای بزرگداشت و تکریم اصحاب فکر، فرهنگ، شاعران و نویسندگان برگزار کنند.
اسماعیلی ادامه داد: در سال ۹۵ اولین مجموعه شعرم با عنوان «سمت روشن دنیا» در حوزه شعر آزاد به صورت مستقل به چاپ رسید. البته در مجموعه های قبلی هم اشعاری از من در این حوزه منتشر شده بود ولی این کتاب اولین مجموعه ای است که دربردارنده ۲۲۴ قطعه شعر آزاد با موضوع اجتماعی است. همچنین خداوند توفیق داد تا بتوانم در حوزه شعر دینی و آیینی گام های بلندتری بردارم و مقالات و یادداشت های فراوانی را به جهت معرفی هرچه بیشتر این حوزه و شاعران آن ارائه نمایم.
این شاعر در پایان پیرامون بزرگترین آرزوی خود در سال جدید خاطرنشان کرد: بزرگترین آرزوی من این است که به فرهنگ و ادبیات انقلاب اسلامی که در واقع شاخصه هویت و شناسنامه فرهنگی ماست بهای بیشتری داده شده و از مظلومیت و مهجوریت آن جلوگیری شود. امیدوارم مسئولان، سیاستگذاران و متولیان فرهنگی به این حوزه توجه بیشتری داشته باشند تا بتوانیم با احیای شکوهمندی و اعتبار جهانی این حوزه شاهد جهانی شدن چهره شاعران و نویسندگان کشورمان باشیم. ان شاالله سال آینده سالی پربار و پربرکت برای زبان و ادب فارسی باشد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين