امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۳ - ۱۸:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اتهام‌زنی‌های دولت مستعفی یمن علیه ایران

به گزارش بابل نوین، سفیر دولت مستعفی یمن در آمریکا بار دیگر مدعی مداخله ایران در یمن و نیز ارسال سلاح توسط تهران به یمن شد.

«احمد عوض بن مبارک» سفیر دولت مستعفی یمن در آمریکا اعلام کرد تغییراتی ریشه‌ای در موضع آمریکا ، در قبال موضع یمن دیده می‌شود و اظهارت مقامات واشنگتن نشان از دور اندیشی بیشتر این کشور با مسأله یمن دارد.

بن مبارک در تماسی تلفنی با روزنامه «الشرق‌الاوسط» مدعی شد: مقامات دولت جدید آمریکا به مداخله ایران در یمن آگاه هستند و واشنگتن اجازه نخواهد داد ایران از اراضی یمن بهره‌برداری کند و آن را منطقه‌ای برای عبور سلاح‌هایی بداند که بر امنیت یمن و کشورهای همسایه‌اش تأثیر سوء داشته باشد.

وی بار دیگر ادعاهای همیشگی علیه ایران را تکرار کرد و گفت: ایران از طریق بندر «الحدیده» سلاح به دست حوثی‌ها و نیروهای «علی عبدالله صالح» (رئیس‌جمهور) سابق یمن می‌رساند و در حال حاضر تلاش‌هایی از سوی سفارت برای تحمیل فشارهای بین‌المللی بیشتر بر این نیروها و نیز آزادی بندر الحدیده در حال انجام است.

بن مبارک در پایان اعلام کرد اشاره‌ها و مواضع محکوم‌گرانه واضحی از سوی واشنگتن در قبال انصارالله و متحدان آن دیده می‌شود و از جمله آنها می‌توان به این موضوع اشاره کرد که به این نیروها اجازه اتخاذ هیچ اقدامی که امنیت کشتیرانی را تهدید می‌کند، داده نشده است.

جنگ ائتلاف عربی علیه یمن و به رهبری عربستان وارد سومین سال خود شده است و تا کنون هزارن نفر در این جنگ کشته و زخمی شده‌اند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين