امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جوانان هویت گمشده خود را در این کتاب بیابند!

کتاب «جوان و بحران هویت» علاوه بر تبیین جلوه های متنوع هویت و ارتباط میان آنها به راه کارهای تکوین و تقویت هر یک نیز اشاره دارد.

به گزارش بابل نوین، «جوان و بحران هویت» عنوان کتابی به قلم دکتر محمدرضا شرفی است که توسط انتشارات سروش راهی بازار کتاب شده است.

در توضیح این کتاب می توان گفت: بخش قابل توجهی از افسردگی ها، احساس پوچی، درون تهی شدن ها و روزمرگی ها نتیجه منطقی بی هویتی است. هویت، تعیین کننده جایگاه، منزلت و مرتبت انسان است و پیوندها و ارتباطات او و جهان خارج را در بر می گیرد. هویت؛ نقش ها، وظایف و مسئولیت های هر کسی را در قبال خود و دیگران معین می کند و توقعات و نسبت خود با گذشته، حال و آینده را مشخص می سازد.
بنابراین هویت جلوه های متعدد دارد: هویت فردی (شخصی)، هویت خانوادگی، هویت ملی، هویت دینی، هویت اجتماعی، هویت فرهنگی و هویت مدنی و هر یک از این مقولات فصلی از کتاب دکتر شرفی را شامل می شود. محور بحث هویت نیز جوانان اند و مطالب با تأکید بر ویژگی ها، نیازها و گرایش های نسل جوان تنظیم شده است.
شایان ذکر است؛ مولف در این کتاب سعی کرده که علاوه بر تبیین جلوه های متنوع هویت به ارتباط میان آنها نیز اشاره کند و راه کارهای تکوین و تقویت هر یک را پیشنهاد نماید. از سوی دیگر چون محور بحث هویت، جوانان می باشند مطالب با تأکید بر ویژگی ها، نیازها و گرایش های نسل جوان تنظیم گردیده و در موارد ضرورت به گروه های سنّی دیگر نظیر نوجوانان و یا بزرگسالان به طور مشخص اشاره شده است./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين