امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/05/18 - 23:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گپ و گفتی با حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی ، مدیر گروه تبلیغی حامیان ولایت شهرستان بابل

مصاحبه ای کوتاه با مدیر گروه تبلیغی حامیان ولایت شهرستان بابل ، حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی

حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی

حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی

– خودتون معرفی کنیدو اینکه از چه سالی شروع به فعالیت فرهنگی تبلیغی کردید؟

متولد سال ۱۳۴۹ هستم که درسال ۱۳۶۸ وارد حوزه علمیه خاتم الانبیاء بابل معروف به صدر درزمان مرحوم آیت الله هادی روحانی شدم.
در سال ۱۳۷۶ تحصیلات ام را درحوزه علمیه قم ادامه دادم و درس خارج را در محضر اساتیدی چون : آیت الله نوری همدانی ، آیت الله مکارم شیرازی،آیت الله وحید ، آیت الله سیفی ، آیت الله توکل و دیگر آیات عظام گذراندم و از سال ۱۳۶۹ با لطف وعنایت پروردگار فعالیت تبلیغی خود را در عرصه های مختلف شروع کردم.

– در عرصه علمی چه کارهای انجام می دهید؟

بعد از ۲ سال عضویت در شورای سایت تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم که تحت اشراف آیت الله مکارم شیرازی است ، در ماه جاری به عنوان مدیر اجرایی این سایت انتخاب شدم و در مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به عنوان محقق قرآن وحدیث در انجمن دینی و قرآنی مشغول هستم. در استان قم نیز استاد دانش آموزان نخبه قم در موسسه اسوه نخبگان استان هستم.

– آقای حسین زاده در عرصه اجرایی چه فعالیت هایی دارید؟

در ماه جاری به عنوان نائب رییس کمیسیون تبلیغات مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم انتخاب شدم و پیگیر ارائه طرحی باعنوان حلقه وصل بین گروه های تبلیغی و تبلیغ تخصصی روشمند  و هدفمند  هستم.
به مدت ۶ سال ارزشیاب نماز آموزش و پرورش قم هستم که بر پیشرفت نماز جماعت درمدارس و کیفیت بخشی ارتباط امام جماعت با  مدیر و معاون و دانش آموزان نظارت می کنم.

– در عرصه فرهنگی چه کارهایی انجام می دهید؟

بعد از فتنه سال ۸۸ ، گروه تبلیغی حامیان ولایت بابل را زیر نظر دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم ، با ۶ نفر عضو تشکیل دادیم و در سال جاری بیش از ۱۵۰ برادر و خواهر که از نظر مدرک تحصیلی حداقل سطح ۲ درخواهران معادل لیسانس و سطح ۳ در برادران معادل فوق لیسانس عضو هستند. این گروه تبلیغی درسال ۹۳ رتبه اول را دربین ۳۰۰ گروه تبلیغی کشور زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی قم کسب کرد و این موفقیت بخاطر فعالیت چشم گیر اعضای گروه و حمایت های ویژه امام جمعه بابل و آیت الله توکل و برخی از ائمه جمعه شهرستان من جمله : امام جمعه لاله آباد ، گتاب و بندپی شرقی و همکاری ادارات آموزش پرورش و تبلیغات اسلامی و حوزه های برادران و خواهران شهرستان بابل می باشد.
علاوه برآن درماه جاری به عنوان رییس شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان مازندران انتخاب شدم واز اهداف این شورا اینست که باحضور درمدارس ، مراکز تبلیغی و محافلی که به صورت گروهی کار تبلیغی می کنند ایجاد رابطه کنیم و باکمک  همه مسئولین امر تبلیغ و برگزاری نشست های مختلف بتوانیم  بین گروه های تبلیغی درسطح استان مازندران هماهنگی مثمر ثمری که زودتر به هدف برسیم ایجاد بکنیم.

حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی

حجت الاسلام حسین حسین زاده برسمنانی

–  آقای حسین زاده درعرصه مشاوره چه فعالیت هایی دارید؟

مستقلا در نهادهای دولتی وغیردولتی من جمله : شهرداری زرگرشهر ، بخشداری لاله آباد ، آستان امامزاده تاجدوله بابل و در مرکز تخصصی قرآنی مهرآفرین فاطمه زهرا (س) مشاور دینی ، قرآنی و فرهنگی  و مذهبی  هستم .

– در اجرای فعالیت های فرهنگی و تبلیغی با چه مشکلات و موانعی روبرو هستید؟

یکی از مشکلات مهم جامعه  موازی کاری است که در کشور ، استان و شهرستان وجود دارد ، هر نهادی کاری را انجام می دهد بدون اینکه از فعالیت نهاد دیگری باخبر باشد و یکی از آن موارد اعزام چند روحانی به یک روستا از سوی نهادهای مختلف است و هدفمان این است تا با همکاری مسئولین مربوطه این موازی کاری ها را برطرف کنیم.
یکی دیگر از مشکلات مهم در امر تبلیغ این است که اکثر نهاد های خودجوش و مردم نهاد همانند گروه های تبلیغی از نظر مالی در تنگنا هستند و به عنوان مدیر یکی از گروه های تبلیغی استان چشم یاری به سوی نهادهایی چون نماینده ولی فقیه استان ، ریاست سازمان تبلیغات ، ریاست آموزش و پرورش ، کمیته امداد،تربیت بدنی ،ارشاد، اوقاف وسپاه و…. دارم و تشکر می کنم.

در پایان از همه مسئولین دلسوز و همکار و اعضای زحمت کش گروه تبلیغی و خبرگزاری بابل نومه کمال تشکر را دارم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين