امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ - ۱۷:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر بهداشت:

برخی به اسم تولید داخلی سوءاستفاده نکنند

به گزارش بابل نوین، وزیر بهداشت گفت: باید نظارت ویژه‌ای بر کالاها و خدمات حوزه سلامت داشته باشیم تا برخی افراد به اسم تولید داخلی، سوءاستفاده نکنند و با سلامت مردم در بخش دارو، تجهیزات پزشکی و تشخیصی بازی نشود.
سید حسن هاشمی صبح امروز در حاشیه دیدار نوروزی با مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: در حوزه سلامت فرصت‌های مغفول مانده زیادی به ویژه برای مشارکت بخش خصوصی در شکوفایی شعار امسال وجود دارد و نباید انتظار داشته باشیم که دولت، به تنهایی اشتغال ایجاد کند و مشکلات این حوزه را برطرف کند و به عنوان نمونه بخواهیم با بزرگ کردن بدنه وزارتخانه، ۴۶۰ هزار پرسنل موجود وزارت بهداشت را به دو برابر افزایش دهیم که البته اقدام منطقی و عقلایی نیست.

وزیر بهداشت تصریح کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار زیادی در حوزه‌های طب سنتی و مدرن وجود دارد که امیدواریم همه برای ارتقای آنها به وزارت بهداشت کمک کنند.

هاشمی ضمن تأکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی، یادآور شد: متاسفانه ما را متهم می‌کنند که از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم اما برای تحقق شعار امسال باید زمینه‌های مشارکت بیشتر بخش خصوصی و غیردولتی در حوزه سلامت را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: حتما باید نظارت ویژه‌ای بر کالاها و خدمات حوزه سلامت داشته باشیم تا برخی افراد، به اسم تولید داخلی، سوءاستفاده نکنند و با سلامت مردم در بخش دارو، تجهیزات پزشکی و تشخیصی بازی نکنند بنابراین حتما بخش‌های نظارتی در سازمان غذا و دارو و بخش تجهیزات پزشکی، مراقبت های لازم را انجام خواهند داد.

هاشمی ادامه داد: ما وظیفه داریم از تولید داخلی حمایت کنیم ولی باید توجه کنیم که حتما به سلامتی مردم کمک شود و آسیبی به آن وارد نشود.

وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از اضافه شدن ۱۲۰ قلم داروی جدید به داروهای کشور، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از نظر مواد اولیه دارو در کشور به خودکفایی رسیده‌ایم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اگر موانع اقتصادی و بانکی موجود برداشته شود، در حوزه‌های تولید، اشتغال و مبارزه با فساد، شاهد کارنامه درخشانی خواهیم بود.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين