امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۲۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تیم والیبال نوجوانان ایران از راهیابی به فینال بازماند

تیم والیبال نوجوانان ایران با پذیرش شکست برابر کره جنوبی از راه یابی به دیدار نهایی رقابت های قهرمانی آسیا بازماند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از فدراسیون والیبال، مرحله نیمه نهایی یازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر ۱۹ سال آسیا و انتخابی جهان امروز (سه شنبه) در شهر نایپیداو میانمار با چهار دیدار پیگیری شد.
در آخرین مسابقه این مرحله تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران به مصاف کره جنوبی رفت و سه بر دو مغلوب این تیم شد تا برای نخستین بار در این رقابت ها راهی دیدار نهایی نشود.
شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در ست های سوم و چهارم ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۹ مغلوب کره شدند تا فردا در دیدار با چین برای مدال برنز و مقام سومی این رقابت ها به میدان بروند و کره ای ها نیز برای مقام قهرمانی به مصاف ژاپن بروند.
تیم ایران در دور مقدماتی این رقابت ها بنگلادش را سه بر صفر شکست داد و برابر کره جنوبی سه بر صفر مغلوب شد. در دور دوم نیز برابر چین سه بر دو مغلوب شد و در آخرین مسابقه این مرحله موفق به شکست چین تایپه با نتیجه سه بر صفر شد و در مرحله حساس پلی آف تایلند را از پیش رو برداشت و سهمیه جهانی گرفت.
جولیان کوبورن (استرالیا) و هونگ چی یونگ اریک (هنگ کنگ) به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت دیدار ایران و کره جنوبی را بر عهده داشتند.
ترکیب شروع کننده تیم ایران برابر کره جنوبی امیر حسین توخته، امیر محمد فلاحت خواه، علی طبری، احسان دانش دوست، مرتضی شریفی، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پور بودند.
همچنین پارک وونگیل سرمربی کره جنوبی از دونگ هیوک ایم، ایکیی چو (کاپیتان)، هیون جین هام، سون جسن لیم، یون لی، تایجون جیونگ و کیونگ مین پارک (لیبرو) در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از نظر سنی پنج دهم درصد جوانتر از کره جنوبی بود. میانگین سنی ملی پوشان ایران ۱۷٫۲ است و میانگین سنی بازیکنان کره جنوبی ۱۷٫۷ است.
از نظر قدی نیز تیم ایران یک سانت بلندتر از کره جنوبی است. میانگین قدی ملی پوشان ایران ۱۹۵ سانتی متر و میانگین قدی بازیکنان کره جنوبی ۱۹۴ سانتی متر است.

گزارش ست های این دیدار به قرار زیر است:

** ست نخست: (ایران ۱۹ – کره جنوبی ۲۵)
دو امتیاز نخست این ست به کره جنوبی رسید. در امتیاز چهار بر یک به سود کره جنوبی، محمد وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. تیم ایران دو امتیاز متوالی از سرویس مرتضی شریفی به دست آورد و سرمربی کره در امتیاز ۶ بر ۵ به سود کره درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۶ به سود کره شد. بازیکنان شماره یک و ۱۲ کره جنوبی مهار نشدنی به نظر می رسیدند اما اسپک شریفی امیتاز ۱۰ را برای ایران به ارمغان آورد تا از کره سه امتیاز عقب باشند. وقت استراحت فنی دوم این مسابقه ۱۶ بر ۱۱ به سود کره جنوبی شد. تیم ایران در ادامه چهار امتیاز متوالی به دست آورد و سرمربی کره وقت استراحت درخواست کرد. تیم ایران امتیاز ۱۶ را نیز به دست آورد اما داور استرالیایی به مرتضی شریفی کارت قرمز نشان داد و نتیجه به سود کره تغییر کرد. در امتیاز ۲۰ بر ۱۶ به سود کره تیم ایران دو تعویضه انجام داد و راستی و جعفروند به مسابقه آمدند. در نهایت این ست با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به سود کره به پایان رسید.

** ست دوم: (ایران ۲۲ – کره جنوبی ۲۵)
حضور محمد حسین راستی از ابتدای ست دوم تنها تغییر تیم ایران در آغاز این ست بود. در این ست نیز امتیاز نخست به کره جنوبی رسید. دو تیم رقابت نزدیکی با هم داشتند و امتیازها را یکی پس از دیگری از آن خود کردند. وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۷ به سود ایران شد. دو تیم در امتیاز ۱۰ برابر بودند که کره سه امتیاز متوالی به دست آورد و وکیلی وقت استراحت درخواست کرد. وقت استراحت فنی دوم ۱۶ بر ۱۲ به سود کره جنوبی شد. در ادامه این مسابقه محمدرضا طهماسبی نیز به میدان آمد. عملکرد پاسور تیم کره در این ست بسیار خوب بود و یکی از بهترین بازیکنان این مسابقه بود. در امتیاز ۲۰ بر ۱۴ به سود کره جنوبی سرمربی تیم ایران وقت استراحت درخواست کرد. سرمربی کره در امتیاز ۲۴ بر ۱۸ درخواست وقت استراحت کرد و تیم ایران در ادامه چهار امتیاز متوالی به دست آورد. در نهایت این ست نیز ۲۵ بر ۲۲ به سود کره شد تا از نظر ست شماری تیم ایران دو بر صفر از حریف عقب بیافتد.

** ست سوم: (ایران  ۲۵ – کره جنوبی ۲۳)
تیم ایران در ست سوم یک تغییر در ترکیب داشت و محمدرضا طهماسبی از ابتدا ست به میدان آمد. ملی پوشان شروعی بسیار خوب داشتند و چهار امتیاز متوالی به دست آوردند و سرمربی کره مجبور به گرفتن وقت استراحت شد. تیم ایران در ادامه نیز امتیاز پنجم را به دست آورد. وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۷ به سود ایران شد. دو تیم در امتیاز هشت برابر شدند اما تیم ایران دو امتیاز متوالی به دست آورد. در امتیاز ۱۴ بر ۱۰ به سود ایران، سرمربی کره وقت استراحت درخواست کرد تا اختلاف دو تیم بیشتر نشود. در امتیاز ۱۴ بر ۱۳ به سود ایران وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز ۱۴ دو تیم برابر شدند. در امتیاز ۱۵ بر ۱۵ داور استرالیایی دو کارت زرد و قرمز به حضرت پور نشان داد تا وقت استراحت فنی دوم ۱۶ بر ۱۵ به سود کره شود. تیم ایران در این ست بازی بسیار هماهنگی داشت اما این تصمیم داور در روند تیمی ایران تاثیر منفی گذاشت. در امتیاز ۱۸ دو تیم دوباره مساوی شدند. در امتیاز ۲۰ دو تیم مساوی شدند و سهیل کمال آبادی به زمین آمد. دو امتیاز متوالی به ایران رسید. در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ به سود ایران وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. در نهایت این ست ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران به پایان رسید تا ملی پوشان برای فینالیست شدن هنوز امید داشته باشند.

** ست چهارم: (ایران ۲۵ – کره جنوبی ۱۶)
تیم ایران در ست چهارم با یک ترکیب نسبت به ست سوم به میدان آمد و بجای حضرت پور، حسین سلیمان اهری از ابتدای ست به میدان آمد. نخستین امتیاز به کره جنوبی رسید اما کم کم بازیکنان بازی را در اختیار گرفتند و وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۴ به سود ایران شد. در امتیاز ۱۰ بر ۵ به سود ایران، سرمربی کره درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحت فنی دوم نیز ۱۶ بر ۱۱ و با پنج امتیاز اختلاف به سود ملی پوشان کشورمان شد. سهیل کمال آبادی در امتیاز ۲۴ بر ۱۶ به سود ایران به میدان آمد. بازیکنان ایران در این ست به این باور رسیدند که کره جنوبی قابل شکست است و با ارائه نمایش مناسب از والیبال تحسین حاضران در سالن را برانگیختند. تیم ایران در نهایت این ست را نیز با امتیاز ۲۵ بر ۱۶ به سود خود خاتمه داد تا با روحیه مضاعف به جدال کره در ست حساس و سرنوشت ساز پنجم برود.

**ست پنجم: (ایران ۹ – کره جنوبی ۱۵)
در ست پنجم امتیاز اول به کره رسید اما با کسب امتیاز ایران سالن منفجر شد و ۲۰۰ تماشاگر حاضر برای امتیاز ایران شادی کردند. دو امتیاز بعدی به کره جنوبی رسید و محمد وکیلی درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز پنج دو تیم برابر شدند. وقت استراحت فنی این ست ۸ بر ۶ به سود کره جنوبی شد. دفاع کره ای ها در این ست چندین امتیاز برای آنان به ارمغان آورد. تمرکز تیم ایران در اواخر ست پایانی در حد لازم نبود و تیم ایران ۱۵ بر ۹ مغلوب شد تا از راه یابی به دیدار نهایی بازبماند./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين

<