امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۱۴:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولیدات قرآنی باید پاسخگوی مسائل روز جامعه باشد

حجت الاسلام حشمتی گفت: تولیدات قرآنی به عنوان برون‌دادی از مفاهیم عمیق قرآنی باید در جهت پاسخ به مسائل روز جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از تسنیم، هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی بیست‌و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم به ریاست حجت الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه بیست و پنجم، با موضوع برنامه و طرح های پیشنهادی کمیته‌های موسسات و نهادهای غیردولتی قرآنی و کمیته بخش ویژه برگزار شد.

در ابتدای جلسه، راهبردها و چگونگی تحوّل در نمایشگاه قرآن به عنوان یکی از الزامات ساختاری در فرآیند تکامل نمایشگاه قرآن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از حاضران در جلسه با بیان نکات و پیشنهاداتی نسبت به افزایش سطح محتوای برنامه‌های بخش‌های مختلف نمایشگاه تاکید کردند.

حجت الاسلام محمدرضا حشمتی افزود: تولیدات قرآنی به عنوان برون‌دادی از مفاهیم عمیق قرآنی باید در جهت پاسخ به مسائل روز جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه بر حمایت از موسسات قرآنی در برپایی هر چه باشکوه‌تر نمایشگاه بیست و پنجم با رویکرد موضوع‌محوری فعالیت‌های موسسات قرآن و عترت کشور تاکید کرد و بر تدوین سیاستها  و ابلاغ آنان به موسسات حاضر در نمایشگاه جهت تمرگزگرایی محتوایی تاکید کرد.‌
در ادامه این جلسه، برنامه های کمیته موسسات و نهادهای غیردولتی قرآنی ارائه شد و هر یک از حاضرین در جلسه نسبت به اهداف و سیاست‌ها، برنامه‌ها و ساختار کمیته مذکور؛ نظرات خود را تشریح کردند.

در پایان نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که نسبت به ارائه گزارش عملکرد معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در غرفه ای جداگانه اطلاع‌رسانی شود./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين