امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۲۰:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آزاد سازی مناطق جدید در غرب موصل

به گزارش بابل نوین،  نیروهای عراقی در ادامه عملیات ضد داعش در موصل موفق به آزاد سازی مناطق جدید شدند و ضربات سنگینی به تکفیری ها وارد کردند.

به نقل از النهرین، عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات نینوا می آییم اعلام کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم عراق محله المغرب در کرانه راست موصل را آزاد کرده اند.

وی افزود: نیروهای عراقی پرچم عراق را بر بالای ساختمانهای آزاد شده پس از وارد کردن تلفات و خسارات سنگین به داعش به اهتزاز درآوردند. نیروهای عراقی در حال جنگ با داعش در محله های دیگر هستند.

از سوی دیگر فرماندهی عملیات نینوا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جنگنده های اف ۱۶عراق پس از دریافت اطلاعات از واحد استخبارات و امنیت عملیات نینوا می آییم، مواضع داعش را در تلعفر هدف قرار دادند که بر اثر آن یک کارگاه ساخت مواد منفجره و مرکز وابسته به داعش در تلعفر منهدم شد.

در این بیانیه آمده است: این حملات به انهدام کارگاه ساخت و آماده سازی خودروهای بمبگذاری شده و مخفیگاه داعش در محله المحلبیه تلعفر منجر شد.

در منطقه الهرمات در کرانه راست موصل نیز، نیروی هوایی عراق مواضع داعش را هدف قرار داد که بر اثر آن شماری از سرکرده های داعش از جمله مسئول نظامی با تابعیت تونسی  و یک سرکرده دیگر که تابعیت سعودی داشت به هلاکت رسیدند.

همزمان نیروهای حشد شعبی عراق موفق به آزاد سازی روستای بیوت الطین در مجاورت روستای الصابونیه در غرب بادوش در کرانه راست موصل شدند.

نیروهای مردمی عراق موفق به هلاکت شماری از داعشی ها در جریان جنگ با داعش در روستای بیوت الطین شدند.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين