امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ - ۱۱:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم مشهد شب را در چادر گذراندند +تصاویر

پس لرزه‌ای به بزرگی ۵. ۴ در مقیاس ریشتر به مرکزیت منطقه سفید سنگ فریمان دیشب هم خراسان رضوی را لرزاند و مردم شب را اسکان‌های اضطراری گذراندند.

به گزارش بابل نوین،پس لرزه‌ای به بزرگی ۵. ۴ در مقیاس ریشتر به مرکزیت منطقه سفید سنگ فریمان دیشب هم خراسان رضوی را لرزاند و مردم شب را اسکان‌های اضطراری گذراندند.

حجت علی شایانفر مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: این لرزش زمین همچنان با توجه به اینکه شدت آن از زلزله اصلی کمتر است پس لرزه محسوب می‌شود و انرژی زمین در حال آزادسازی است و امکان ادامه این پس لرزه‌ها تا یکی دو روز آینده نیز ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به شدت این پس لرزه با فرماندار فریمان گفت و گو شده و پیگیری‌ها و جستجو برای حوادث احتمالی در دست انجام است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: جمعی از شهروندان استان دیشب را در فضای باز به سر بردند.

علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی هم با بیان اینکه ظرفیت ۱۰۷ فضای اسکان اضطراری دیشب در مشهد تکمیل شد گفت: از روز گذشته و در پی وقوع زلزله ۶ ریشتری در منطقه سفیدسنگ فریمان و وارد آمدن خساراتی به شهرستان‌های اطراف و نیز مرکز زلزله، علاوه بر چاره جویی برای جمعیت آسیب دیده از زلزله، فضاهایی برای اسکان اضطراری مردم شهرهای اطراف از جمله مشهد به هنگام شب تدارک دیده شد تا در صورت تمایل در این فضا‌ها که امنیت بیشتری دارد بیتوته کنند.

وی افزود: ۱۰۵ سالن ورزشی و مسقف، نمایشگاه بین المللی و کمپ غدیر برای این امر تدارک دیده شده و تاکنون ظرفیت آن‌ها تکمیل شده است.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: برخی از رواق‌های حرم مطهر هم در پی برنامه ریزی آستان قدس رضوی برای اسکان مردم مهیا شده بود که جمعیت قابل توجهی را در خود جای داد، ضمن آنکه مجموعه‌های متعلق به سپاه امام رضا (ع) و نیز فضاهای آموزش و پرورش هم در دست پیگیری برای اسکان بخشی از مردم است.

رشیدیان تصریح کرد: بخشی از مدارس هم که محوطه باز مناسب دارند نیز در صورت نیاز به روی مردم گشوده شد تا در این مکان‌ها استقرار یابند.
وی افزود: جایگاه‌های بنزین هم با وجود ازدحام و صف‌های طولانی مشکل و کمبودی از نظر تامین بنزین مورد نیاز مردم نداشتند.

استاندار خراسان رضوی گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان در شهر مشهد برای تامین سوخت مشکلی ندارد بلکه در روز گذشته تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر نفت سفید مورد نیاز برای مناطق زلزله زده را تامین کرده است.

رشیدیان تصریح کرد: هیچ مشکل و جای نگرانی نیست و مردم ضمن حفظ آرامش از فضاهای مهیا شده استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين