امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ - ۱۶:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ولید المعلم دروغ غرب را آشکار کرد

کمپین تبلیغات از ساعت 6 صبح [از جانب مخالفان] آغاز شد در حالی که اولین حمله هوایی ارتش سوریه که یک انبار حاوی مهمات تروریست‌های جبهة النصره هدف گرفت، ساعت 11 صبح انجام شد.

به گزارش بابل نوین،وزیر امور خارجه سوریه در کنفرانسی خبری به سوالات خبرنگاران درباره جدیدترین وضعیت میدانی و سیاسی سوریه پاسخ داد و نکات جالب توجهی در پاسخ به اتهامات شیمیایی به دمشق داد.
«ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه امروز پنجشنبه در کنفرانسی خبری به سؤالات خبرنگاران در خصوص جدیدترین مسائل مربوط به بحران سوریه پاسخ داد.

اتهام دولت‌های غربی به ارتش سوریه درباره استفاده از سلاح شیمیایی، مهم‌ترین موضوعی بود که خبرنگاران و المعلم درباره آن سخن گفتند.

ولید المعلم در توضیح چرایی آغاز موج تبلیغاتی و خبری علیه سوریه با بهانه اتهامات شیمیایی گفت «آنچه اکنون (برای ما) سوال است این است که چرا در چنین زمانی این تبلیغات ظالمانه علیه سوریه آغاز شده است.

وزیر خارجه سوریه پاسخ داد: در جریان هستید که ارتش و نیروهای مسلح و وزارت خارجه سوریه بیانیه دادند و در نامه به شورای امنیت و سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی، استفاده نیروهای سوری از سلاح شیمیایی در گذشته، حال و آینده را قاطعانه تکذیب کردند و ما نیز استفاده از این سلاح‌ها را محکوم می‌کنیم.

ولید المعلم توضیح داد: سوریه به سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی پیوست و بیانیه‌های متعددی در این خصوص منتشر کرد و این سازمان نیز در میانه سال ۲۰۱۶ دقت این بیانیه‌ها [در خصوص نابودی سلاح‌ شیمیایی سوریه] را تأیید کرد. سوال این است که چرا الان چنین هجمه ظالمانه‌ای در هفته‌های اخیر علیه سوریه آغاز شده در حالی که اخیرا تروریست‌ها در جوبر [در ریف دمشق] و ریف حماه شمالی، حملاتی را آغاز کرده‌اند؟

المعلم گفت: پیش از پنجمین دور مذاکرات در ژنو نیز تروریست‌ها در جوبر و ریف حماه حملات نظامی را آغاز کردند و هیأت [معارضان] ریاض نیز یک خواسته داشت و آن تسلیم کامل حکومت بود و وقتی این تلاش‌ها شکست خورد به دروغ گفتند که ارتش سوریه در خان شیخون سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

وزیر خارجه سوریه پاسخ قابل توجهی به اتهامات شیمیایی داد و گفت: آغاز کمپین تبلیغات [درباره حملات شیمیایی کذایی] از ساعت ۶ صبح [از جانب مخالفان] آغاز شد در حالی که اولین حمله هوایی ارتش سوریه که یک انبار حاوی مهمات تروریست‌های جبهه النصره هدف گرفت، ساعت ۱۱ صبح انجام شد در حالی که در آن انبار سلاح شیمیایی بوده است.

ولید المعلم گفت: بار دیگر تأکید می‌کنم که ارتش عربی سوریه از این نوع سلاح‌ها علیه تروریست‌هایی که مردم سوریه را هدف گرفته‌اند استفاده نکرده و هرگز استفاده نخواهد کرد… کسی که از آنچه در جریان است سود اصلی را می‌برد، اسرائیل است و عجیب این است که چیزی نمانده که (بنیامین) نیتانیاهو (نخست‌وزیر اسرائیل) برای خان شیخون اشک تمساح بریزد. /م

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين