امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ - ۱۷:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقبال از فیلم «رستاخیز» در جشنواره فیلم کربلا

به گزارش بابل نوین، منتخب آثار برگزیده کشورهای عراق، انگلستان، مصر، برزیل، هند، ایتالیا، آلمان، استرالیا و ایران در جشنواره نهج به‌ نمایش و داوری گذاشته شدند.

فیلم سینمایی «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش به‌عنوان مهمان ویژه در آخرین روز این جشنواره به‌نمایش درآمد و مورد استقبال قرار گرفت.

سیدحیدر، مدیر شبکه تلویزیونی کربلا و دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم نهج در اختتامیه این جشنواره، ضمن ارج‌گذاری بر آوازه جهانی سینمای ایران، لوح تقدیر و نشان ویژه سومین جشنواره بین‌المللی فیلم را به احمدرضا درویش کارگردان فیلم «رستاخیز» اهدا کرد.

فیلم «رستاخیز» در سی‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در ۱۱ بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود و در نهایت در هشت بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین شد. «رستاخیز» همچنین بهترین فیلم‌نامه بخش بین‌الملل (جایزه ویژه مصطفی عقاد) بیرق طلایی را از آن خود کرد.

«رستاخیز» در کشور عراق، در چند بخش بین‌الملل به‌عنوان مهمان دعوت شده که مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته و از طرف مسئولان و برگزارکنندگان این جشنواره‌ه ، جوایزی به این فیلم اهدا شده است که از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: بهترین فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد ۲۰۱۵، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد ۲۰۱۵، جایزه ویژه بهترین کارگردانی در جشنواره بین‌المللی فیلم غدیر در شهر نجف ۲۰۱۶، لوح تقدیر و نشان ویژه سومین جشنواره بین المللی فیلم نهج در شهر کربلا ۲۰۱۷٫

فیلم سینمایی «رستاخیر» هنوز در ایران اکران نشده است.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين