امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ - ۲۲:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تروریست‌ها نباید در جایگاه مذاکره با حکومت سوریه قرار گیرند

امیر عبداللهیان با وان جاگاریان سفیر روسیه در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش بابل نوین، امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با روسیه را ممتاز خواند و گفت: تقویت روابط ایران و روسیه به عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار به نفع دو ملت و کمک جدی به تثبیت امنیت و آرامش در منطقه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری شعار سال جدید را “اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال” نامگذاری و بر این موضوع تاکید کرده اند، افزود: همکاری فعال کمیسیون های اقتصادی مجالس دو کشور جهت پیگیری اجرایی شدن توافقات موجود فیمابین دو کشور حائز اهمیت است و مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد از طریق کمیسیون اقتصادی پارلمان های دو کشور به تحقق ظرفیت‌های موجود جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی کمک نماید.

طرفین در این دیدار و رایزنی به تشریح و بررسی برخی از مهمترین تحولات منطقه از جمله اوضاع عراق، سوریه، یمن و بحرین و همچنین وضعیت موجود در اوکراین پرداختند.

امیرعبداللهیان در مورد تحولات سوریه گفت: باید مرز روشنی بین گروه‌های تروریستی و معارض سوریه تعریف شود.

وی اقدامات سوریه در دو مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی را ستود و تداوم همکاری‌های تهران و مسکو در کمک به سوریه را حائز اهمیت خواند.

وی افزود: باید مرز روشنی بین گروه‌های تروریستی و معارض سوریه تعریف شود و تروریست‌ها نباید در جایگاه مذاکره با حکومت قرار گیرند.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل تداوم حملات نظامی سعودی علیه یمن و کشتار مردم بی گناه را اقدامی نابخشودنی خواند و بر ضرورت توقف حملات و رفع محاصره انسانی تاکید کرد و افزود: حمله نظامی عربستان علیه یمن و ادامه سرکوب ها در بحرین منطقه را ناامن تر کرده است.

سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌های ایران و روسیه در عرصه های داخلی، منطقه ای و بین المللی گفت: ایران در منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه انکارناپذیر است.

وی افزود: موضع روسیه و جمهوری اسلامی ایران در رابطه با سوریه و برخی تحولات منطقه‌ای به هم نزدیک است و تهران و مسکو نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه دارند.

مسکو از راه حل سیاسی و گفت وگو برای کمک به حل بحران های منطقه ای حمایت می کند

وی با اشاره به ظرفیت های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و روسیه، ایده همکاری کمیسیون های اقتصادی – پارلمانی دو کشور برای توسعه همه جانبه همکاری های اقتصادی – بازرگانی را مهم و حائز اهمیت خواند.

سفیر روسیه در پایان با اشاره به تحولات سوریه، یمن، بحرین و لیبی افزود: مسکو از راه حل سیاسی و گفت وگو برای کمک به حل بحران های منطقه ای حمایت می کند و تداوم مشورت های تهران و مسکو در کمک به حل بحران های منطقه ای سازنده و ضروریست./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين