امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ - ۱۰:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل در حمایت از آیت‌الله جوادی‌آملی

در پی برگزاری میزگرد تحلیل وضعیت اقتصادی کشور در یکی از برنامه‌های پر مخاطب سیمای جمهوری اسلامی و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در خصوص توهین کارشناس اقتصادی حامی دولت به مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی بیانیه‌ صادر کرد.

به گزارش بابل نوین،  در پی برگزاری میزگرد تحلیل وضعیت اقتصادی کشور در یکی از برنامه‌های پر مخاطب سیمای جمهوری اسلامی و توهین کارشناس اقتصادی حامی دولت به مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در خصوص این اقدام تاسف‌بار و بی‌حرمتی آشکار بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّهُ لَو کانَ الرِّبا حَلالاً لَتَرَکَ النّاسُ التِّجاراتِ وَ ما یَحْتاجونَ إِلَیْهِ فَحَرَّمَ اللّه  الرِّبا لِیَفِرَّ النّاسُ مِنَ الْحَرامِ إلَى الْحَلالِ وَ إِلَى التِّجاراتِ وَ إِلَى الْبَیْعِ و َالشِّراءِ فَیَبْقى ذلِکَ بَیْنَهُمْ فِى الْقَرْضِ؛

براستى، اگر ربا حلال بود، مردم تجارت و تلاش براى معاش را رها مى‌کردند به همین دلیل خداوند ربا را حرام کرد تا مردم از حرام به حلال و تجارت و خرید و فروش رو بیاورند و به یکدیگر قرض بدهند.(امام علی(ع))

در روزهای اخیر شاهد مناظره‌ای بین اقتصاد دانان بودیم که مباحث مطرح شده چندان دور از ذهن نمی‌نمود و عدم خودباوری مسئولین، غربزدگی و کدخدا پنداریِ کشورهای غربی در همه مسائل اساسی و بنیادین یک جامعه  و درک نادرست از نظام دینی ایران در اقتصاد دانان، اساتید و برخی مسئولین از علت‌هایی بود که باعث شد کمتر به گفتمان اقتصادی در نظام اسلامی توجه شود، ازاین رو تعجب چندانی ندارد که بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان در تشکیل دولت اسلامی مانده باشیم.
اقتصاد اسلامی تنها یک جز از ارکان نظام اسلامی‌است که لازمه‌اش اسلامی شدن تمام اجزا یک جامعه برای تحقق این امر است.
فرصتی با این مناظره مهیا شد که مدتها نمودش در صحبت‌های مسئولین در چند سال اخیر مبنی بر سکولاریسم کردن نظام دینی مکرر شنیده می‌شد و حالا در مسئله اقتصادی ظهور پیدا کرد، اگر کمی از خودباوری، تحقیق و پشتکاری که کافران، معاندان و دشمنان در مباحث بنیادین تشکیل یک نظام دارند برخی مسئولین ما داشتند امروز گفتمان اقتصاد اسلامی این چنین مورد هجمه قرار نمی‌گرفت.
چه کسی است که نداند نظام اسلامی حتی در ریزترین و کوچکترین مسائل هم نظریه و راهکار دارد چه رسد به مسائل مهمی چون اقتصاد یک جامعه؟
آن‌ها که فقیهان و طلابان را برای تفقه از دین فقط می‌خواهند و از اظهار نظر در مسائل اساسی جامعه اسلامی منع می‌کنند چطور نمی‌دانند که ربا اتفاقا یک امر دینی است و بنا به روایت امام علی(ع) احکام خاص مربوط به خودش را هم دارد؟
چطور نمی‌دانند که حرام بودن ربا در نظام اسلامی کمک به معیشت مردم، نظام اسلامی و بهترین راهکار برای اقتصاد اسلامی است چرا که ربا در مدت زمان طولانی باعث رکود در نظام اقتصادی می‌شود؟
چطور نمی‌دانند که دول غربی که دل در گرو گفتمان لیبرال پوسیده آن بسته‌اند هم مدتی است اقتصاد خود را با حذف ربا درحال ترمیم‌اند؟
چطور نمی‌دانند که خود علم اقتصاد غربی هم توجیهی برای این میزان نرخ سود بانکی ندارد؟
و ما چه بگوییم به آن‌ها که دورانی به امام راحل می‌گفتند شما را چه به سیاست بروید در خانه‌تان بنشینید و به کار دین برسید! امروز چه شده عده‌ای خود را به نفهمیدن می‌زنند یا فکر می‌کنند مردم نمی‌فهمند؟!
چه شده جامعه اسلامی در پخش زنده سیمای جمهوری اسلامی فردی آشکارا به یک مرجع تقلیدی که بنا بر توصیه دینی در زمینه(ربا) وارد  موضوع شده این چنین توهینی می‌کنند؟!
در آخر این‌بار فریاد می‌زنیم و باز هم می‌گوییم تا روشنگری شود و بدانند که مردم می‌فهمند و آگاه‌اند، خداوندا به تو پناه می‌بریم از این افرادی که خود را از مردم  جدا می‌انند و معتقدند که آن‌ها می‌دانند و ما بقی…
بدانید که روز جزا نزدیک است به حول و قوه‌الهی.

وسلام علی من الطبع الهدی

شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی خاتم‌الانبیا(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين