امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر بهداشت:

مدیریت منابع سلامت یکپارچه شود/ دولت تصمیم بگیرد

وزیر بهداشت با بیان اینکه شرایط بودجه‌ای سال 96 نسبت به سال گذشته بهتر است، گفت: البته اکنون مدیریت منابع حوزه سلامت به صورت پراکنده است؛ بنابراین اگر به همین روال پیش رویم،‌ امسال هم با مشکلات اعتباری مشابه سال گذشته مواجه خواهیم بود.

به گزارش بابل نوین، دکتر سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بودجه سال ۹۶ وزارت بهداشت، گفت: خوشبختانه از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود درآمدهای دولت در سال ۹۶ بیش از سال گذشته باشد، بنابراین بودجه سال آینده نیز شرایط بهتری را تجربه می‌کند.

وی افزود: بنابراین در حوزه بهداشت و درمان شرایط ما مشابه سال ۹۵ و حتی کمی بهتر است. در عین حال شرایط بودجه‌ای بیمه‌ها نیز نسبت به سال گذشته به میزان زیادی بهتر شده است. البته انتظار سازمان‌های بیمه‌گر در این باره بیشتر بود؛ چرا که آنها حدود ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان کسری دارند.

هاشمی با بیان اینکه البته باید توجه کرد که دولت در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بیمه سلامت را افزایش داده است، ادامه داد: بر این اساس امیدواریم سال آینده از نظر بودجه‌ای سال بهتری برای حوزه بهداشت و درمان باشد.

وزیر بهداشت در پاسخ به اینکه آیا بودجه پیش‌بینی شده بهداشت و درمان در سال ۹۶، تکافوی برنامه‌های این وزارتخانه‌ را می‌کند یا خیر، گفت: اگر مدیریت منابع را در حوزه سلامت یکپارچه کنند و آن را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند، این میزان بودجه تکافوی برنامه‌های وزارت بهداشت را خواهد کرد؛ چرا که در صورتی که این اتفاق بیفتد، می‌دانیم که چقدر اعتبار داریم و این اعتبار به موقع هم توسط خزانه در اختیارمان قرار می‌گیرد و در عین حال خودمان هزینه‌هایمان را با درآمدهایمان تنظیم کرده و برنامه‌هایمان را پیش می‌بریم.

هاشمی همچنین اظهار کرد: این در حالی است که در حال حاضر این شرایط وجود ندارد و مدیریت منابع نه تنها یکپارچه نیست، بلکه پراکنده است و مدیریت این حوزه هم به راحتی انجام نمی‌شود. بنابراین اگر به همین روال پیش رویم،‌ در سال ۹۶ هم مشکلات مشابه سال گذشته را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد که بنابراین امیدواریم دولت تصمیم بگیرد و مدیریت منابع را همانطور که در قانون برنامه پنجم ذکر شده بود، یکپارچه کند تا مشکلات اعتباری حوزه سلامت مرتفع شود؛ چرا که معتقدم اگر تمام منابع موجود در حوزه سلامت به صورت یکجا مدیریت شوند، موفقیت‌مان در این حوزه بیشتر خواهد بود./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين