امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین کتاب پدر شعر انقلاب خاک می‌خورد

انتشار آخرین کتاب زنده‌یاد حمید سبزواری به دلیل مشکلات مالی متوقف شد.

به گزارش بابل نوین،انتشار آخرین کتاب زنده‌یاد حمید سبزواری به دلیل مشکلات مالی متوقف شد.

در حالی که قرار بود آخرین کتاب زنده‌یاد حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، همزمان با روز شعر و ادب فارسی منتشر و رونمایی شود، گردآورندگان این اثر از توقف انتشار آن به دلیل مشکلات مالی خبر دادند.

رضا اسماعیلی، یکی از گردآورندگان این کتاب، در گفت‌وگو با تسنیم در این رابطه گفت: این اثر با همکاری و مشارکت مصطفی محدثی خراسانی، حسین اسرافیلی، خانواده زنده‌یاد سبزواری و من تهیه شد. قرار بود که این کتاب در تابستان سال گذشته منتشر شود، اما به دلیل مشکلات مالی انتشار آن در حال حاضر متوقف شده و معلوم نیست که چه زمانی به چاپ برسد.

وی ادامه داد: آخرین کتاب زنده‌یاد سبزواری در دو جلد تدوین شده که در واقع سیر کار استاد را از پیش از انقلاب تا سال‌های گذشته به نمایش می‌گذارد؛ از این جهت کتاب خوب و مرجعی برای پژوهش بر کارهای استاد تلقی می‌شود.

اسماعیلی افزود: شاید برداشت عموم مردم از شعرهای استاد سبزواری، محدود به سرودهای وی باشد، حال آنکه کارنامه شعری استاد به گونه‌ای دیگر است. او در پیش از انقلاب زمانی که دوره شعرهای نیمایی و چهارپاره بود، به این قالب‌ها شعر می‌سرود و بعد از انقلاب، با توجه به اقتضای زمان و حال مخاطب اشعار به سمت سرود و قصیده حرکت کرد.

این شاعر با اشاره به بخش سروده‌های استاد سبزواری یادآور شد: سرودهای زنده‌یاد سبزواری پراکنده بود و گاه نسخه مکتوبی از آنها در دست نبود. سرودهای متعددی از استاد با همکاری محدثی خراسانی از آرشیو صدا و سیما استخراج و در این اثر تدوین شد.

زنده‌یاد حمید سبزواری، از شاعران توانای شعر انقلاب است که با نام «پدر شعر انقلاب» از او یاد می‌شود. از او تاکنون آثار متعددی منتشر شده اما عمده شهرت سبزواری به دلیل سرودهای انقلابی اوست که عموم مردم ایران با آن خاطره دارند./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين