امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۲:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشف ۱۹ تن مواد مخدر در طرح نوروزی

سخنگوی نیروی انتظامی از کشف 19 تن انواع مواد مخدر در راستای اجرای طرح ضربتی نوروز امسال، توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش بابل نوین، سردار سعید منتظر المهدی روز شنبه در نشست خبری با بیان افزایش ۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) امسال افزود: بیشترین موادی که در این مدت کشف شد ، تریاک بود.
وی اظهار کرد: همچنین در نوروز امسال، یکی از سر شبکه های توزیع و تولید مواد روان گردان شیشه در حین فرار در فرودگاه دستگیر شد و پلیس از یکی از از کارگاه های این فرد، ۷۰کیلو گرم شیشه کشف کرد.
به گفته وی، هر گرم شیشه می تواند ۱۰نفر و ۷۰ کیلوگرم، ۷۰۰ هزار نفر را معتاد کند؛ ضمن اینکه هر کیلو از این مواد حدود ۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود .

**کاهش ۶ درصدی نزاع در نوروز
سخنگوی ناجا همچنین از کاهش ۶ درصدی نزاع و درگیری در نوروز خبر داد.
منتظر المهدی ادامه داد: در این ایام شاهد کاهش ۱۴ درصدی شرارت و افزایش ۱۲ درصدی کشفیات سلاح نیز بوده ایم.
سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه در اجرای طرح نوروزی ۳۰۰ هزار پلیس حضور داشته اند، خاطرنشان کرد: پلیس در ایام نوروز در چهار هزار و ۵۰۰ ایستگاه کانکس و چادر انتظامی و همچنین برقراری بیش از ۲۶ هزار گشت همزمان به صورت روزانه تلاش کرد تا آرامش ، نشاط ، شادابی و امنیت مردم پایدار بماند.

** کاهش ۱۰ درصدی جان باختگان در تصادفات نوروزی
معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه در حوزه راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادفات در سر صحنه بودیم، خاطر نشان کرد: این مهم در حالی است که حدود ۲ میلیون خودرو جدید در سال ۹۵ به ناوگان خودرویی کشور افزوده و حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار گواهینامه جدید و نو هم صادر شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از تصادفات به سبب عدم توجه به جلو و رعایت فاصله طولی و خستگی و خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد، افزود: ۲۳ درصد تصادفات نیز به دلیل سرعت غیر مجاز و عدم رعایت سرعت مطمئنه رخ می دهد.
سخنگوی ناجا اظهار کرد: کشفیات خودروهای مسروقه در سال ۹۵نیز حدود ۹۰ درصد بوده است که ۲۵ درصد خودرهای سرقت شده در ۲۴ ساعت اول، ۴۷ درصد آنها ، در یک هفته و حدود ۲۰ درصد در یک ماهه اول کشف شدند.
وی با تاکید بر اینکه جایگاه نخست سرقت خودرو کماکان مربوط به پراید است، گفت: البته باید در نظر داشته باشیم که ۳۰ درصد خودروها از بین ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو مربوط به پراید با پنج میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه است.
وی در بخش صدور گذرنامه و گواهینامه نیز ادامه داد: در این زمینه ۳۲۰ هزار خدمت به مردم در حوزه صدور گواهینامه و گذرنامه نیز صورت گرفته است.

** افزایش کلاهبرداری و فروش اقلام ممنوعه در فضای مجازی
وی با اعلام اینکه در در طرح نوروزی حدودا شاهد افزایش ۳۰ درصدی جرائم سایبری بوده ایم، گفت: بخش قابل توجه این جرائم در حوزه کلاهبرداری مالی و فروش اجناس ممنوعه بوده که بیشترین جرایم در حوزه تلگرام رخ داده است.
وی خاطر نشان کرد: میانگین احساس امنیت مسافران در ابعاد ۶ گانه امنیت از حیث امنیت جانی، مالی ، ناموسی، روانی ، اجتماعی و اخلاقی به صورت قابل توجهی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و بیشترین احساس امنیت در حوزه امنیت جانی و روانی بوده است./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين